Foto

Těžce opilý Ukrajinec boural v centru Plzně

Mladý Ukrajinec projel frekventovaným přechodem pro chodce a narazil do zdi

14. července 2019 20:05 , aktualizace 20:16

Alkohol Cizinci

Partner článku – Prestol Holding

     Dnes kolem půl šesté večer projelo vozidlo Ford magistrálou U Trati a řidič se pokusil odbočit do Prokopovy ulice, manévr však nezvládl, projel značně frekventovaným přechodem pro chodce a narazil do zdi viaduktu. Jen díky obrovské shodě okolností zde bylo minimum lidí, kteří se stačili řítícímu se Fordu vyhnout, takže se nehoda obešla bez mrtvých.
     Podle svědků ve Fordu cestovali dva mladí muži, kteří okamžitě z vozidla uprchli. Na místo dorazili policisté, po osádce začali pátrat, ale na místo v krátké době sám přišel zakrvácený, značně opilý mladý Ukrajinec s rozbitým čelem, který přiznal, že vozidlo řídil.
     S Ukrajincem se také dostavili jeho příbuzní či kamarádi a další Ukrajinci, zřejmě rodiče, na místo pak přijeli dalším vozem, opět značky Ford.
     Dle mluvčí policie mladý řidič narozený v roce 1997 odmítl ošetření, policisté ho poté podrobili orientační dechové zkoušce s pozitivním výsledkem při prvním měření 2,06 a při druhém dokonce 2,09 promile alkoholu. Policisté pak s cizincem odjeli na odběr krve, noc dle všeho stráví na záchytce a zítra ho čeká obvinění z trestného činu.


 Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost