Foto

Babičky ve věku 86 a 93 let i invalidní muž potřebovali nutně pomoct

Strážníci o víkendu zasahovali u tří případů lidí v nouzi

27. července 2020 18:49 , aktualizace 18:49

Městská policie

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Tísňová péče - služba pro seniory, už slouží občanům v Plzni několik let. Poskytuje ji Městská charita Plzeň ve spolupráci s Městskou policií a tato služba představuje zajištění nepřetržité distanční hlasové a elektronické komunikace s osobami s vysokým rizikem ohrožení zdraví nebo života.
     Vašim nejbližším je namontován do bytu speciální telefon a tísňové tlačítko, buď ve formě náramku nebo přívěsku na krk. V případě náhlého zhoršení jejich zdravotního stavu, si senioři mohou stisknutím tlačítka na náramku přivolat neodkladnou odbornou pomoc. Jednak na místo okamžitě vyjíždí specializovaná hlídka strážníků Městské policie a zároveň s vaším blízkým začne mluvit operátor prostřednictvím výše uvedeného telefonu hlasitým reproduktorem a to dokonce aniž by musel váš blízký zvednout sluchátko.
     Za dobu existence tísňové linky pro seniory, mají za sebou strážníci řadu zásahů. V nejednom případě nejen že poskytovali první pomoc, ale zachránili i lidské životy.

     Jen za uplynulý víkend na signál tísňové péče vyjížděli strážníci třikrát k lidem, kteří se ocitli v nouzi a potřebovali jejich pomoc:

  • V sobotu po čtvrt na čtyři ráno jeli strážníci do bytu v Plzni na Borech. Šestaosmdesátiletá seniorka si je přivolala, protože se sama nemohla zvednout z gauče v obývacím pokoji a potřebovala na toaletu. Hlídka jí samozřejmě pomohla. 
  • V sobotu odpoledne se strážníci vydali k bytu šestačtyřicetiletého invalidního muže.  Po vstupu dovnitř ho našli ležet na toaletě. Pomohli mu zvednout a posadili ho zpátky do invalidního vozíku. Ke zranění muže při pádu na zem nedošlo. 
  • Zdravotnickou záchrannou službu museli strážníci zavolat k případu třiadevadesátileté stařenky v neděli před polednem. Když vařila nedělní oběd, upadla a uhodila se do hlavy. Strážníkům si poté stěžovala i na značnou bolest nohy. Přivolaným záchranářům strážníci pomohli ženu naložit na nosítka a odnést do sanitky. Zdravotníci poté stařenku odvezli k vyšetření do nemocnice v Plzni na Borech. Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.