Foto

Řidič nereagoval ani na střelbu policistů

Do dnešní akce na D5 byl mimo několika hlídek nasazen i policejní vrtulník

neděle 5. března 19:17 , aktualizace 21:27

Drogy

Partner článku – Plzeňské želvy

     Dnes ráno došlo na dálnici D5 k policejnímu pronásledování ujíždějícího vozidla, kterého se mimo několika hlídek policie účastnil i policejní vrtulník. Vše začalo tím, že se policisté z dálničního oddělení pokusili na dálnici na Berounsku zastavit vozidlo Audi, které jelo částečně odstavným pruhem, čímž na sebe upoutalo pozornost policistů.

     Řidič však na opakované výzvy policistů nereagoval, naopak sešlápl plyn až na podlahu a začal ujíždět směrem na Plzeň. Policisté vozidlo samozřejmě pronásledovali a do vzduchu vzlétl také policejní vrtulník. 
     Během pronásledování policisté použili i varovné výstřely, ale bohužel ani to ujíždějícího řidiče nezastavilo. Z dálnice sjelo pronásledované Audi směrem na Žebrák, poté opustilo silnici a dál pokračovalo po poli, čímž se policejním hlídkám ztratilo z dohledu.

     Řidič Audi měl ale smůlu, vrtulník Letecké služby Policie ČR se ho držel dál až do Točníku, kde muž vozidlo opustil, pokusil se ukrýt na autobusové zastávce a předstíral, že je běžný cestující čekající na autobus. Policisté navedení na místo posádkou vrtulníku ho zde během pár okamžiků nalezli a na místě zadrželi.

     Následně zjistili, že má vysloven platný zákaz řízení a podrobili ho dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem. Pozitivně u něj ale vyšel test na přítomnost drog.
     Muž se poté k řízení vozu doznal a policistům dokonce i ukázal odpadkový koš, do kterého před tím zahodil klíčky od vozidla.

     Řidič skončil v policejní cele a policisté se případem dále zabývají.


 


Plzeňské želvy

Plzeňské želvy je tradiční plzeňské služba na odvoz vozu klienta. Fungují nepřetržitě již od roku 2008 a od té doby odvezly přes 200 tisíc vozů a přispívají tak k větší bezpečnosti na silnicích v Plzni a okolí. Odvoz vozu si můžete volat 7 dní v týdnů na čísle 607 202 202.