Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Tomáš Čermák byl před chvílí předán do České republiky

V tuto chvíli je Čermák českými policisty transportován do věznice

4. prosince 2023 13:56 , aktualizace 14:10

Policie

     
     Tomáš Čermák z Holýšova byl dnes z Polska předán do České republiky.


     "Muž vyhýbající se nástupu trestu odnětí svobody v délce 5,5 roku, který byl před několika týdny zadržen v Polsku, je zpět v České republice. Předání proběhlo v poledne na společném pracovišti české a polské policie v Chotěbuzi. Eskortu do vězení provedli moravskoslezští policisté," potvrdili nám na náš dotaz před chvíli policisté.

     V tuto chvíli je Čermák transportován do věznice.


O zadržení Čermáka jsme informovali v tomto článku:

Tomáš Čermák byl zadržen v Polsku

     Policie 15. listopadu informovala, že známého českého dezinformátora, který se vyhýbal nástupu trestu, Tomáše Čermáka z Holýšova, se včera podařilo zadržet v polském Lublinu.


     Ačkoli se Čermák svými videi na sociálních sítích snažil vzbudit dojem, že již uprchl do Ruska, vypátrali ho a zadrželi polští policisté. Ti dostali informaci, že by se měl skrývat ve vojvodství Lublin a včera večer ho na základě evropského zatýkacího rozkazu zadrželi na ulici nedaleko Staroměstského náměstí v hlavním městě tohoto vojvodství, Lublinu.
     Podle polské policie byl Čermák překvapen a nečekal, že může být v Polsku chycen. Čermák byl umístěn do vazby v Lublinu, kde si počká na převoz do České republiky.

     Čermák měl do vězení nastoupit již v srpnu. Odsouzen byl za to, že v době pandemie vyzýval na sociálních sítích k útokům na politiky. Čermák proti rozsudku podal dovolání k Nejvyššímu soudu.

     "Šestatřicetiletého fantoma české dezinformační scény zadrželi včera polští kolegové na základě poznatků našich policistů. V nejbližší době bude následovat jeho předání do ČR,“ uvedli dnes policisté na sociální síti X.


RK Salzmann

Rodinná firma s realitním zaměřením v plzeňském regionu.