"Topil mě, vytáhl na mě nože a nakonec po mně mrštil koš!" plakala žena

Vše bylo ale úplně jinak a této ženě nyní hrozí až dva roky vězení

20. října 2021 12:56 , aktualizace 14:42

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Několik měsíců se kriminalisté zabývali případem muže, který měl své družce vyhrožovat zabitím. Žena již na konci července na policii velmi drmaticky popsala, že ji její druh měl v Bělé nad Radbuzou strčit do řeky Radbuzy, držet jí hlavu pod vodou a křičet, že ji zabije. Žena také policistům uvedla, že když se vysmekla a utíkala pryč, její druh vytáhl kuchyňský nůž a nůž na koberce a pronásledoval ji s křikem, že zabije ji a pak i sebe. Poté měl podle ženiny výpovědi vzít odpadkový koš u chodníku a hodit ho po ní, přičemž ji měl ji trefit do zad a způsobit tak její zranění.

     Kriminalisté na základě této výpovědi zahájili úkony trestního řízení pro nebezpečné vyhrožování a případem se intenzivně zabývali. Nakonec se ale ukázalo, že vše bylo jinak. "Bylo prokázáno, že žena do řeky stržena nebyla, naopak ona strhla do vody svého druha a k žádnému topení její osoby nedošlo. Odpadkový koš skutečně letěl vzduchem, ale hodila ho, a ženu trefila, její matka. Stejně tak policisté prokázali, že u sebe třicetiletý muž neměl žádné nože," uvedla k případu tisková mluvčí policie s tím, že žena si popis události přizpůsobila, protože její druh byl opilý a ona nechtěla, aby se vrátil domů. Celý příběh překroutila proto, aby její druh byl policisty zadržen a umístěn do policejní cely.

     Tím ale případ samozřejmě neskončil, žena si totiž zadělala na pořádné problémy. Případ nebezpečného vyhrožování policisté samozřejmě odložili, údajná poškozená se ale stala podezřelá, protože jako oznamovatelka po řádném poučení, mimo jiné i o trestních následcích křivého obvinění, lhala do protokolu o trestním oznámení. "Včera kriminalisté třiatřicetileté ženě sdělili podezření ze spáchání trestného činu křivé obvinění," doplnila mluvčí policie. Za to, že žena svého druha lživě obvinila z trestného činu, může být potrestána odnětím svobody až na dva roky.

Foto ilustrační


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.