Foto

Totožnost mrtvého z Valchy je stále neznámá

Mrtvý muž měl pouze tři zuby a zdeformovaný malíček levé ruky

31. března 2021 15:56 , aktualizace 16:00

Pátrání Smrt

     Od května loňského roku policie pátrá po totožnosti muže, jehož neúplné torzo bylo nalezeno v lesním porostu katastru Plzeň-Valcha. Dle soudního znalce došlo k úmrtí muže několik měsíců před nálezem, nejspíše koncem léta či začátkem podzimu roku 2019. Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení ke zjištění příčiny smrti a zjištění totožnosti osoby, jejíž ostatky byly nalezeny.
     Odborným znaleckým zkoumáním bylo zjištěno, že by se mělo jednat o muže kavkazoidní rasy, tedy bělocha, drobnější postavy, jemných rysů. Vlasy měl mít lehce zvlněné, spíše tmavší o délce cca 30 až 35 mm. Muž byl vysoký okolo 170 cm a byl ve věku nejméně padesáti let.
     Co se týká markantů osoby, měl pouze tři zuby a malíček levé ruky měl ohnutý. DNA osoby se neshoduje s žádnou pohřešovanou osobou.

     Dle nalezené lebky byly pomocí forenzní faciální rekonstrukce vytvořeny identikity zemřelého. Pokud osobu na přiložených identikitech poznáváte, obraťte se prosím na linku tísňového volání Policie České republiky 158. Za veškeré informace vztahující se k případu policie děkuje.

Identikity policie