Foto

Jen za víkend policisté zajistili jedenáct řidičů pod vlivem alkoholu nebo drog. Toto je již reálná hrozba.

O víkendu jen v Plzni zajistili sedm opilých či zfetovaných řidičů, další případy pak byly v kraji

pondělí 29. ledna 18:37 , aktualizace úterý 30. ledna 20:48

Alkohol Cizinci Drogy Nehody

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

Převrátil auto - alkohol

    V sobotu 27. ledna v 16:55 došlo dopravní nehodě mezi obcemi Horšov a Miřkov. Jednapadesátiletý řidič osobního automobilu Seat Toledo při průjezdu ostrou pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost a po projetí zatáčky dostal s vozidlem smyk, vymetl příkopy a pak se ještě převrátil se na střechu.
     Řidič se na výzvu policistů dobrovolně podrobil testu na alkoholu a to s pozitivním výsledkem pod půl promile alkoholu v krvi. Ačkoli nejde o hladinu alkoholu nikterak závratnou, řidič ovlivněn byl a tak si zadělal na pořádnou pokutu a nějakou dobu si auto nezařídí.

Sotva chodil, ale řídil - alkohol

     V sobotu krátce před 1:00 hodinou ráno zastavili policisté za obcí Přimda osobní vozidlo značky Peugeot, které řídil pětapadesátiletý muž. Při kontrole řidiče vyzvali k provedení dechové zkoušky a přístroj naměřil hodnotu 2,39 promile alkoholu.
     S ohledem na pozitivní výsledky byl muž převezen na lékařské vyšetření a odběr krve. Další jízdu mu policisté zakázali a následně zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Způsobil velice vážnou nehodu se zraněním dvou lidí - alkohol

     V neděli 28. ledna v 08:00 hodin ráno došlo k dopravní nehodě v obci Pocínovice. Devětatřicetiletý řidič Nissanu Primera nedodržel dostatečnou bezpečnou vzdálenost za před ním jedoucím Audi A6, jehož řidič před obcí Pocinovice zpomalil. 
     Následně Nissan zezadu narazil do vozidla Audi, které bylo odraženo mimo vozovku, kde narazilo postupně do dvou stromů a zůstalo převrácené na střeše. Vozidlo Nissan bylo odraženo vpravo mimo komunikaci, kde narazilo do oplocení domu a zůstalo převrácené na pravé straně na zahradě domu.
     Šestadvacetiletý řidič vozidla Audi utrpěl zranění, se kterým byl převezen pozemní cestou do nemocnice v Plzni, jeho dvaadvacetiletá spolujedoucí musela být transportována letecky.
     Požití alkoholu bylo u řidiče Audi vyloučeno dechovou zkouškou, ale u řidiče Nissanu, který nehodu zavinil, naměřili policisté 1,67 promile alkoholu v krvi.

Nepil, ale pro změnu fetoval - pervitin, marihuana

     Téhož dne před polednem policisté ve Kdyni zastavili a kontrolovali Škodu Fabia, kterou řídil čtyřiatřicetiletý řidič. Zde byl pozitivní test na drogy, konkrétně na marihuanu a pervitin.
      Policisté řidiče zajistili a převezli do lékařského zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu.

     Toto zdaleka nejsou všechny případy v našem kraji za tento víkend, bohužel jde pouze o část.

Sedm případů v Plzni za víkend

     Samozřejmě jsme se zajímali i o případy přímo z Plzně a výsledek nás velice nepříjemně překvapil. Informujeme o nich ve zkratce:

  • V sobotu po půlnoci měl při kontrole v Karlovarské ulici řidič vozu Renault Clio test pozitivní na marihuanu.
  • V sobotu před jednou hodinou ráno měla řidička vozu Kia při kontrole test pozitivní na pervitin.
  • V sobotu ve 20:30 policisté zastavili a kontrolovali v ulici Kardinála Berana řidiče vozu Fiat Sudo, narozeného v roce 1975. Výsledek dechové zkoušky byl 0,47 promile.
  • V sobotu v ulici Edvarda Beneše nadýchal méně než půl promile řidič BMW narozený v roce 1972. I toto množství alkoholu v krvi může ovlivnit schopnosti řidiče a jedná se tak z pohledu zákona o přestupek s možností trestu.
  • Také v sobotu kolem jedenácté policisté zadrželi řidičský průkaz řidiči Hondy CRV, narozenému v roce 1970, který nadýchal 1,51 promile.
  • V neděli před jednou ráno byl v ulici U letiště řidičský průkaz zadržen řidiči Audi A4, jehož test na drogy byl pozitivní na pervitin.
  • Pomyslným vítězem naší smutné soutěže"Tour de alkohol či fet za volantem na Plzeňsku" je pak bezesporu Polák, narozený v roce 1998, který ve Škroupově ulici řídil Audi A6 a při kontrole nadýchal 2,99 promile.

     Věříme, že by naše čtenáře nejvíce potěšilo, kdyby cena pro tohoto "vítěze" byla minimálně rok nepodmíněně, ale bohužel dle našich zákonů musí soudy počkat, až řidič opilý tak, že sotva vnímá okolí, někoho zabije.

A závěrem?

    Ve této fotogalerii publikujeme schválně pouze fotky z nehody u Pocínovic. Pro pochopení toho, co lidé ve voze zažili, si představte sami sebe:
     "Jedete si během nedělního rána v klidu na výlet se ženou či přítelkyní a máte dobrou náladu, silnice jsou volné, výrazně se oteplilo a sníh i led zmizel. Vy ale neriskujete a před obcí přesně dle silničního zákona zpomalíte. Bohužel vás v tu chvíli zezadu smete ožralý idiot s více než jednou a půl promile, a to takovým způsobem, že váš vůz vyletí ze silnice, postupně narazí do dvou stromů a zůstane na střeše."
     Nezdá se vám označení řidiče idiotem vhodné? Tak pojďte společně s námi pokračovat v představě: "Zatímco vy ležíte na zemi, cítíte bolest svých zranění, zároveň slyšíte dunění motorů vrtulníku přistávajícího pro vaši dvaadvacetiletou partnerku, vy samozřejmě netušíte co jí je, pouze víte, že je to velmi vážné. Pak vás nutně napadají myšlenky, zda ji ještě vůbec uvidíte živou." Jak byste po tomto opilého řidiče nazvali Vy?

Další podobné případy za poslední dny:

Auto doslova naložené do dodávky České pošty, jeho řidič měl pozitivní test na drogy

Auto doslova naložené do dodávky České pošty, jeho řidič měl pozitivní test na drogy

30. 01. 2018, 09:55, aktualizace 30. 01. 2018, 11:46

Při střetu dvou dodávek byli zraněni čtyři lidé

Další opilí řidiči

Další opilí řidiči

26. 01. 2018, 23:00, aktualizace 27. 01. 2018, 13:36

Hned dva řidiči překročili stanovenou rychlost a ukázalo se, že oba byli pod vlivem alkoholu

Těžce opilá žena narazila do protijedoucího náklaďáku

Těžce opilá žena narazila do protijedoucího náklaďáku

26. 01. 2018, 08:33, aktualizace 26. 01. 2018, 10:24

Řidička Golfu vjela do protisměru, způsobila nehodu a nadýchala víc než dvě promile alkoholu v krvi

Další opilci nebo narkomané za volantem

Další opilci nebo narkomané za volantem

25. 01. 2018, 15:23, aktualizace 25. 01. 2018, 17:01

Téměř denně informujeme o lidech, kterým je nejen riziko roku vězení, ale i toho, že někomu ublíží, zcela jedno

Zfetovaný Němec se choval jako skutečný gangster v GTA, za hodinu spáchal pět trestných činů

Zfetovaný Němec se choval jako skutečný gangster v GTA, za hodinu spáchal pět trestných činů

24. 01. 2018, 13:46, aktualizace 24. 01. 2018, 21:41

Soud ale všechny překvapil a muže nakonec do vazby neposlal

Řidič po havárii nadýchal dvě promile

Řidič po havárii nadýchal dvě promile

24. 01. 2018, 12:25

Při čelním nárazu do stromu utrpěl zranění

Řidiči s výsledky: 2,36 promile, 2 promile a 1,15 promile

Řidiči s výsledky: 2,36 promile, 2 promile a 1,15 promile

23. 01. 2018, 08:36, aktualizace 23. 01. 2018, 08:37

V počtu opilých řidičů jsme mezi kraji rekordmany

Opilý a zfetovaný teprve 19letý řidič havaroval

Opilý a zfetovaný teprve 19letý řidič havaroval

19. 01. 2018, 10:14, aktualizace 19. 01. 2018, 10:16

Policisté, záchranáři i hasiči vyjížděli k mladému feťákovi


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.