Foto

TOXI tým odhalil varnu i pěstírny

Domažličtí policisté z TOXI týmu za plzeňskými kolegy nijak nezaostávají

7. března 2019 17:05 , aktualizace 17:06

Cizinci Drogy

Partner článku – Prestol Holding

Pervitin se vařil na Holýšovsku

     Na konci loňského roku kriminalisté z domažlického TOXI týmu odhalili varnu pervitinu v obci na Holýšovsku a v souvislosti s tím zadrželi trojici osob. 
     "Pětatřicetiletý muž poskytl osmatřicetiletému muži prostory pro výrobu drogy pervitin, konkrétně dílnu u domu, jehož je spolumajitelem. Přitom věděl, že se zde bude vyrábět právě pervitin a při jeho výrobě i pomáhal.
     Osmatřicetiletý muž opakovaně vyráběl pervitin a byl zadržen koncem roku bezprostředně po „varu“. Vyrobenou drogu pak prodal v nejméně 33 případech, ve dvou případech ji dal zadarmo za půjčení vozidla.
     Třiatřicetiletá žena pak zprostředkovávala a poskytovala jiným osobám drogu, kterou její přítel, osmatřicetiletý muž, vyrobil,"
popsala tisková mluvčí policie.
     Při domovní prohlídce byly nalezeny a zajištěny věci potřebné pro výrobu drogy, sáčky s bílou krystalickou látkou, ve kterých byla prokázána přítomnost metamfetaminu a také finanční hotovost ve výši 72 tisíc korun.  
     Kriminalisté zahájili trestní stíhání všech tří osob, které obvinili ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látky a s jedy. Také podali státnímu zástupci spolu se spisovým materiálem podnět k návrhu na vzetí staršího z obviněných, který byl již v posledních letech za obdobnou trestnou činnost potrestán, a obviněné ženy do vazby. Soudce s návrhem státního zástupce souhlasil, oba jsou stíháni vazebně.

Na Horšovskotýnsku se zase pěstovala tráva

     V posledních dnech tito domažličtí kriminalisté také zahájili trestní stíhání čtyřiačtyřicetiletého muže a čtyřicetiletého cizince, kteří byli obviněni ze spáchání trestného činu nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou a psychotropní látku spáchaného ve spolupachatelství.
     "Obvinění v obci na Horšovskotýnsku v blíže nezjištěné době od měsíce listopadu 2018 do současné doby společně bez povolení ministerstva zdravotnictví neoprávněně takzvaným indoor způsobem v bývalé stáji se vzduchotechnikou, vyhříváním, osvětlením a zavlažováním pěstovali rostliny konopí," uvedla mluvčí policie k tomuto případu. 
     Kriminalisté na místě zajistili celkem 1 207 rostlin až 90 centimetrové výšky.
     Policisté podali státnímu zástupci se spisovým materiálem podnět k návrhu vzetí obviněného cizince do vazby. Soudce návrh státního zástupce akceptoval, a tak cizinec nyní tráví svůj čas čekáním na soud za zdmi vazební věznice.

Další pěstírna byla na Rokycansku

     Vyšetřování tohoto případu dalece přesáhlo působnost domažlického TOXI týmu. Starší z obviněných totiž měl další indoor pěstírnu na Rokycansku, kde pěstoval nejméně 160 rostlin.
     Tento obviněný je stíhán na svobodě.
     Oběma mužům hrozí trest odnětí svobody až na pět let.        

Plzeňský TOXI tým

     O největším TOXI týmu v kraji, tedy tom plzeňském jsme již informovali, od čtenářů jsme na policisty v něm sloužící dostali spoustu dotazů a další speciál o nich připravujeme.

Elita kriminálky - TOXI Tým slaví narozeniny

Elita kriminálky - TOXI Tým slaví narozeniny

21. 02. 2019, 16:54, aktualizace 21. 02. 2019, 18:15

Čtenáři, které práce TOXI Týmu zajímá, mají jedinečnou možnost položit kriminalistům své otázky

Foto: PČR ( pěstírna, fotky varny zatím nemáme k dispozici)

  

   

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost