Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Reklama

Bezpečnost aut v České republice

Toyota Dolák vám poradí při nákupu nového vozidla

Autor: Reklama úterý 13. února 07:55 , aktualizace 08:26

Nehody

Partner článku – Toyota Dolák

REKLAMNÍ SDĚLENÍ

     Dodržování pravidel bezpečnosti na silnicích je povinností každého řidiče. V České republice k nim patří například nulová tolerance alkoholu, platný řidičský průkaz či řádné sebeovládání. K neméně důležitým bezpečnostním hlediskům patří také staří vašeho vozidla. Toyota Dolák vám v tomto článku poskytuje pohled na český vozový park a bezpečnost za volantem.

Český vozový park stárne

     Česká Republika čelí stárnutí svého vozového parku, a to s důsledky pro bezpečnost na silnicích. Podle nedávných údajů Svazu dovozců automobilů dosáhla průměrná stáří vozidel na českých silnicích téměř 16 let, což je o 4 roky více než průměr v Evropské unii. Česká republika tak zůstává na pátém místě mezi zeměmi s nejstaršími vozidly v EU. Tento fakt však není pouze statistickou kuriozitou; stáří vozidel má klíčový vliv na bezpečnost na našich silnicích.

Česká Republika a její vozový park ve srovnání s EU

     Český vozový park patří mezi nejstarší v Evropské unii. S průměrným věkem téměř 16 let zůstáváme na pátém místě v Evropě. Nejstarší vozidla potkáte v EU na silnicích Lotyšska (17 let) a Rumunska (16,9 let). Starší auta než v ČR jezdí i na silnicích Řecka (16,6) nebo Estonska (16,7). Tím však výčet končí. Mladší vozy totiž mají v průměru také Slováci (14,3), Maďaři (14,2), nebo řidiči v Čechy hojně navštěvovaném Chorvatsku (14,8). Druhou příčku mezi premianty si po Lucembursku (6,7) drží Rakušané (8,5), následují Irové (8,6) a Dánové (8,9).

Starší vozy a dopravní nehody

     Z této skupiny vozidel pak více než polovina má více než 10 let, a téměř čtvrtina vozidel je dokonce starších než 15 let. Dlouhodobé statistiky rovněž naznačují, že vozidla starší 10 let způsobují polovinu všech dopravních nehod, přičemž podíl na smrtelných nehodách této skupiny dosahuje až 67 procent!

Toyota a bezpečnost na silnicích

     V této souvislosti se ukazuje, že řidiči vozidel značky Toyota mají méně dopravních nehod. Statistiky z roku 2021 naznačují, že majitelé vozů Toyota jsou průměrně bezpečnější na silnicích než řidiči jiných značek. Bezpečnostní prvky a technologie v moderních automobilech, včetně asistenčních systémů a pokročilých bezpečnostních funkcí, samozřejmě hrají klíčovou roli při minimalizaci dopravních nehod.

Toyota Dolák 

     Dolák se v Plzeňském kraji etabloval jako přední prodejce vozů Toyota s dlouholetou tradicí a pověstí spolehlivého a profesionálního partnera. Díky své kvalitě a péči o zákazníky si získal důvěru mnoha motoristů nejen v Plzni, ale celém Plzeňském kraji. U Doláka nabízí velký výběr vozů Toyota s širokou škálou individualizací.

     Prvotřídní servis vozů Toyota a individuální přístup ke každému zákazníkovi je zde samozřejmostí. Poradí Vám, jaký model Toyoty je vhodný pro Vaše potřeby, vůz si můžete vyzkoušet, součástí prodeje je profesionální zákaznický servis pro Vás a spoustu dalších výhod, o kterých si můžete přečíst například zde.

     V Toyota Dolák Vám také pomohou vybrat to správné financování pro Vás. Umí zde uspokojit potřeby jak běžného zákazníka, tak i firemního zákazníka.

Problém starších vozidel a bezpečnosti na silnicích

     Český rozhlas provedl analýzu více než 800 tisíc dopravních nehod, která potvrzuje, že nejen značka vozidla, ale i jeho stáří, způsob využití a zkušenosti řidičů mají významný vliv na bezpečnost na silnicích. Dlouhodobá strategie obnovy vozového parku a podpora nákupu novějších vozidel mohou přispět k celkové bezpečnosti na českých silnicích. Následky dopravní nehody ve starém autě jsou samozřejmě mnohem fatálnější a pro řidiče nebezpečné. Takovéto dopravní nehody pak ztěžují práci hasičům či záchranářům.

Priorita bezpečnosti na silnicích

     Je zřejmé, že stárnutí vozového parku v České republice představuje bezpečnostní riziko. Zároveň se zdá, že majitelé vozidel značky Toyota se drží na bezpečné straně statistik. Podpora nákupu nových vozidel s moderními bezpečnostními technologiemi by mohla přispět ke snížení dopravních nehod a zvýšení celkové bezpečnosti na českých silnicích.


Toyota Dolák

V současné době je společnost TOYOTA Dolák jediným autorizovaným partnerem značky TOYOTA v jihočeském a plzeňském kraji a také od Příbrami až po Prahu. Naším cílem je mít spokojené zákazníky, kteří k nám cítí důvěru a vědí, za jaké služby u nás platí. Jsme rádi, že se nám tento cíl daří naplňovat.