Foto Video

Aktualizujeme: Vlak srazil a usmrtil teprve dvacetiletého mladíka

Dle všeho se jednalo o sebevraždu, která ale nijak nesouvisí s dnes vydávanými vysvědčeními

29. června 2018 12:38 , aktualizace 12:44

Sebevraždy Smrt Železniční nehoda

Článek aktualizován


     Dnes ráno před osmou hodinou došlo v Plzni na Doubravce nedaleko ulice U Panského dvora k tragické události, vlak zde srazil teprve dvacetiletého muže. Na místo ihned vyrazili hasiči SŽDC, záchranáři a policie, ale mladíkovi se již pomoci nepodařilo, utrpěl zcela devastující zranění a na místě zemřel.
     České dráhy uvedly, že k události došlo v 7,24 na trati 170 Praha - Beroun - Plzeň - Cheb v úseku Chrást u Plzně – Plzeň hl. n. Trať je nyní uzavřena a byly nasazeny autobusy náhradní dopravy. Asi během hodiny a půl byl obnoven vlakový provoz s omezenou rychlostí po jedné koleji.
     Mladík dle všeho vstoupil přímo před přijíždějící vlak v zatáčce u právě dokončovaného železničního tunelu. Na místo dorazil výjezd kriminální policie a koroner. Vyšetřování vyloučilo cizí zavinění.
     Vše nasvědčuje tomu, že mladík na toto obtížně dostupné místo dorazil s úmyslem spáchat sebevraždu.
     Na internetu se objevilo mnoho spekulací, že smrt mladíka má souvislost s dnes vydávaným vysvědčením. To policie jednoznačně vyloučila.
     Na místě tragédie jsme zastihli i viditelně otřeseného starostu Doubravky Michala Chalupného, který z důvodu své funkce byl o věci informován:  "Dostávám od krizového centra sms vždy, když se něco na Doubravce stane. Když jsem dnes doprovázel dceru pro vysvědčení, přišla sms s informací "že vlak srazil dítě", nebylo to nic, co bych někomu přál.
     Po příjezdu na místo se mi naskytl opravdu hrůzný pohled. Pozdější informace, že se nejedná o malé dítě, jak to zpočátku vypadalo, na tom nic nezměnila.
     Chtěl bych vyjádřit upřímnou soustrast rodině a všem blízkým tohoto mladíka a jen doufám, že se takové věci nebudou opakovat. Je mi to strašně líto!"