Aktuálně Foto

Tragická dopravní nehoda - jeden mrtvý, více zraněných

Silnice u Čachrova je uzavřená, na místě přistávají dva vrtulníky

22. října 2017 11:17 , aktualizace pondělí 23. října 09:15

Nehody Smrt

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

      Dnes dopoledne po desáté hodině došlo na hlavním tahu na Železnou Rudu na silnici 27 před odbočkou na Zhůří k tragické dopravní nehodě. Na horizontu se čelně střetla dvě osobní vozidla a první informace z místa hovořily o sedmi zraněných lidech, kdy jsou tři zranění těžce a jednoho člověka se snaží resuscitovat. Bohužel o chvíli později přichází zpráva o tom, že se bohužel muže německé národnosti, který byl po celou dobu v bezvědomí, zachránit nepodařilo a on na místě zemřel.
       Na místě jsou všechny záchranné složky, přistává vrtulník LZS a je zde několik sanitek i vozů lékařů. Silnice je plně uzavřena, řidičům doporučujeme se místu vyhnout. Objízdná trasa je vedena v obou směrech přes Hartmanice, Velhartice a Běšiny.

AKTUALIZUJEME:
      Situace na místě je velmi vážná a musel být povolán další vrtulník.
      Dle vyjádření mluvčího záchranné služby byli z místa letecky transportováni 
s těžkými zraněními muž a žena na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň. Dalšího muž narozeného v roce 1978 transportovali po ošetření z místa sanitním vozem, ale protože došlo ke zhoršení jeho zdravotního stavu byl povolán další vrtulník z Bechyně. Ten muže převzal u Klatov a letěl s ním do traumacentra.
     
"Ve směru na Javornou jel 66letý cizinec s vozidlem Honda Civic. Z dosavadního šetření a z ohledání místa dopravní nehody vyplývá, že řidič hondy nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze komunikace, při průjezdu zatáčkou na mokré komunikaci nezvládl řízení a vyjel do protisměru, kde se čelně střetl s osobním vozidlem Opel Astra, které řídil 66letý muž. Při nehodě utrpěl řidič Hondy vážná zranění, kterým na místě podlehl. Řidič Opelu byl s vážným poraněním z místa letecky transportován do nemocnice, jeho 62letá spolujezdkyně a 39letý spolujezdec byli záchrannou službou převezeni do nemocnice," uvedla mluvčí policie.

Horská služba

     O pomoc požádali přímo z místa hasiči ze Železné Rudy i Horskou službu: „Hned nato nás vyzval i dispečink linky 155 Plzeňského kraje s tím, že jde o střet dvou vozidel s velmi těžkými zraněními. Ve chvíli, kdy jsme dorazili, byli u nehody i zdravotníci a nedaleko přistával vrtulník Letecké záchranné služby z Plzně-Líní,“ uvedl Štěpán Pospíchal, zasahující člen Horské služby Šumava.
     V jednom z automobilů byl německý řidič bez známek života. „Před naším příjezdem už probíhala resuscitace, ale nakonec byl přítomný lékař nucen konstatovat smrt. V druhém voze byly dva muži a jedna žena, všichni ve vážném stavu. Paní a jednoho z mužů jsme umístili do vakuových matrací a převezli k vrtulníku,“ komentoval záchrannou akci Martin Kocum, další zasahující člen HS Šumava. Posádka vrtulníku pak oba naložila a transportovala k dalšímu ošetření do plzeňské fakultní nemocnice.
     „Silnice E 53 mezi Klatovy a Železnou Rudou vede několika velmi ostrými zatáčkami v prudkém svahu. Přesto kvalitní vozovka svádí mnoho řidičů k neopatrné jízdě. Už tam vzhledem ke krátkému dojezdovému času zasahovali několikrát i naši členové,“ dodal k dnešnímu zásahu Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava s tím, že zranění v těchto místech bývají natolik vážná, že tam vrtulník sedá u mnoha nehod.

Fotro: čtenář a hasiči

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.