Foto Video

Tragická dopravní nehoda, řidič zemřel na místě

Nedaleko Plzně došlo dnes před polednem k velice vážné dopravní nehodě, bohužel s tragickými následky

úterý 16. srpna 13:46 , aktualizace 18:31

     Dnes kolem půl dvanácté došlo v Tymákově k tragické dopravní nehodě, při které se čelně střetl osobní vůz Seat s nákladním vozem Mercedes. Z místa bylo hlášeno velmi vážné zranění a zaklínění řidiče osobního vozu, takže k nehodě vyjely všechny záchranné složky.


     Bohužel řidič utrpěl tak rozsáhlá zranění, že jakákoli snaha o jeho resuscitaci byla marná a muž zemřel na místě. K nehodě tak vyjel koroner a vyšetřování si na místě převzali kriminalisté. Povolán byl také soudní znalec z oboru dopravy a k zadokumentování místa nehody specialisté z Drony SIT.

      Silnice je v tuto chvíli neprůjezdná. Okolnosti a příčinu nehody na místě šetří policisté, jejich vyjádření doplníme hned, jak bude k dispozici.

Aktualizace:

     "Šestašedesátiletý řidič osobního vozu Seat jedoucí směrem na Tymákov ve voze cestoval sám a z dosud neznámé příčiny přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím nákladním vozem značky Mercedes. Při nehodě utrpěným zraněním bohužel na místě podlehl," popsala tisková mluvčí policie s tím, že požití alkoholu bylo u řidiče nákladního vozu vyloučeno dechovou zkouškou a u řidiče osobního byla nařízena soudní pitva.


O pouhé necelé dvě hodiny dříve došlo k další vážné dopravní nehodě, tentokrát u Třemošné:

Vážná dopravní nehoda u Třemošné

      Dnes po desáté hodině dopoledne došlo na křižovatce U Diany nedaleko Třemošné k dopravní nehodě, při které se střetly dva osobní vozy a jeden z nich byl poté odražen do pole. Z místa bylo hlášeno několik zraněných a k nehodě proto vyjely všechny záchranné složky.

     Hasiči zajistili místo události a asistovali záchranářům v ošetřování zraněných. "Na místě evidujeme tři zraněné dospělé osoby a jednu nezletilou osobu. Hasiči zajistili místo události a asistovali s ošetřováním s ošetřováním zraněných a jejich následným transportem do vozidel," uvedl tiskový mluvčí hasičů.

      Silnice je v tuto chvíli neprůjezdná. Okolnosti a příčinu nehody na místě šetří policisté, jejich vyjádření doplníme hned, jak bude k dispozici.

Aktualizace:

     Podle mluvčí policie k nehodě došlo tak, že řidič narozený v roce 1958 jel ve voze VW Passat ve směru od Třemošné na Horní Břízu a dle všeho nedal přednost vozidlu Chevrolet, které jelo ve směru od Plzně na Kaznějov a řídil ho muž narozený v roce 1970. V Passatu s řidičem cestovala ještě žena narozená v roce 1957 a také dítě.
     Oba řidiči měli test na přítomnost alkoholu negativní.

Foto HZS