Foto

Tragická nehoda, dva motorkáři zemřeli

Po střetu motorek došlo k požáru, oba muži zahynuli

25. října 2020 18:05 , aktualizace 18:05

Nehody Smrt

     Dnes v půl druhé odpoledne došlo na silnici 191, mezi obcemi Petrovičky a Petrovice na Klatovsku, ke střetu dvou motocyklů a jejich následnému požáru. Na místo okamžitě vyjely všechny záchranné složky a také vzlétl vrtulník LZS K7. Komunikace byla zcela uzavřena a byla stanovena objízdná trasa.
     Podle informací z místa k nehodě došlo tak, že jeden motorkář nezvládl průjezd zatáčkou a narazil do druhého, jedoucího v protisměru. 
     Bohužel na místě se ukázalo, že nelze pomoci ani jednomu z mužů. Mluvčí záchranářů uvedla: „U jedné motorky došlo k zahoření, motorkář byl ohněm zasažen na celém povrchu těla a na místě podlehl těžkým zraněním. Druhý motorkář utrpěl velmi vážná zranění neslučitelná se životem a lékař musel konstatovat i jeho úmrtí.“ 
     Záchranáře tak vystřídal koroner, policisté celý prostor uzavřeli a vyšetřování převzali kriminalisté. Mluvčí policie uvedla, že zatím nejsou vyrozuměny rodiny mrtvých, takže více podrobností uvede později.

Aktualizujeme:

     Po vyrozumění obou rodin policie uvolnila informace k této tragické dopravní nehodě. Skupinka motorkářů projížděla po komunikaci II. třídy číslo 191, ve směru od Klatov na Nepomuk. Před obcí Petrovice projeli zatáčku, kdy jeden motorkář narozený v roce 1974 a jedoucí na stroji značky Kawasaki Ninja vjel do protisměru, kde v uvedenou dobu projížděl muž narozený v roce 1987 s motocyklem značky KTM a tak došlo ke střetu. Oba motocykly skončily mimo komunikaci, motocykl KTM začal hořet a hořící palivo plně zasáhlo jednoho z mužů.
     Dva řidiči z Klatovska utrpěli zranění neslučitelná se životem. U dvou zemřelých mužů byly nařízeny soudní pitvy. Komunikace II. třídy číslo 191, byla na úseku mezi obcemi Petrovičky a Petrovice, uzavřena do 16.15 hodin.

 Foto: PČR, Klatovský deník