Foto Video

Řidička smetla a na místě usmrtila silničáře

Tragická dopravní nehoda uzavřela přivaděč u Dobřan

19. července 2021 12:59 , aktualizace 16:23

Doprava Nehody Smrt

Aktualizace:

     Okolnosti tragické dopravní nehody popsala tisková mluvčí policie: "Šestatřicetiletá řidička osobního vozidla značky Škoda Octavia jela po komunikaci ve směru na Klatovy a z dosud nezjištěných příčin došlo ke střetu s vozíkem pracovníků, kteří na místě odstraňovali dopravní značení. V důsledku toho muž narozený v roce 1985 utrpěl zranění neslučitelná se životem. U řidičky byl alkohol vyloučen na místě dechovou zkouškou a žena byla převezena k lékařskému ošetření. U zemřelého bude nařízena soudní pitva. Policisté si vyžádali ke spolupráci soudního znalce z oboru dopravy. Veškerými okolnostmi a přesnou příčinou dopravní nehody se zabývají kriminalisté územního odboru Plzeň – venkov."

Původní článek:

     Dnes před jedenáctou hodinou dopoledne došlo na přivaděči z Plzně na Klatovy, přibližně půl kilometru od odbočky na Dobřany, k tragické dopravní nehodě. Řidička osobního vozu Škoda zde dle všeho přehlédla dodávku silničářů s vozíkem s dopravní značkou. "Paní jela přímo přede mnou, pořád rovně a snad ani nebrzdila. Silničáři stáli v odstavném pruhu, ale je úzký, tak kousek přečnívali a ona je trefila v plné rychlosti," popsal jeden z řidičů na místě. Náraz vůz silničářů odhodil doprostřed vozovky.


     Na místo vyjely všechny záchranné složky, bohužel ale jeden ze silničářů stál v době nárazu na vozíku a utrpěl při nárazu velmi vážná zranění, kterým i přes rychle poskytnutou pomoc na místě podlehl. Ostatní dělníci s obrovským štěstím vyvázli z nehody jen s odřeninami. Hasiči zajistili místo události a provedli protipožární opatření, záchranáři si do péče převzali zraněné silničáře, které ošetřili na místě, a do nemocnice transportovali řidičku Škody, která upadla do šoku. "Muž narozený v roce 1985 utrpěl zranění neslučitelná se životem. Přes veškerou snahu našich záchranářů lékař konstatoval na místě úmrtí. Z místa byla transportována žena, která utrpěla psychicky otřes do Fakultní nemocnice na Lochotíně," uvedla tisková mluvčí záchranářů.
     Přivaděč byl ve směru od Plzně zcela uzavřen, policisté odklánějí dopravu sjezdem na Litice a postupně osobní vozy stojící v koloně otáčejí k témuž sjezdu. Na místo byl povolán koroner k ohledání těla a znalec z oboru dopravy, šetření přesných příčin a okolností nehody si převzali kriminalisté. Místo bude dle všeho neprůjezdné ještě několik hodin.

      Téměř ve stejnou chvíli zasahovaly záchranné složky i u další vážné nehody: 

Vážná nehoda uzavřela výjezd z Plzně na Třemošnou

Vážná nehoda uzavřela výjezd z Plzně na Třemošnou

19. 07. 2021, 12:01, aktualizace 19. 07. 2021, 14:47

Hasiči museli z jednoho z vozů vyprostit celou rodinu, tedy muže, ženu a dvě děti