Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Tragická nehoda na Rokycanské, chodec nepřežil

Lékaře a záchranáře musel vystřídat koroner, tragickou nehodu nyní šetří kriminalisté

12. prosince 2023 17:04 , aktualizace 18:24

Doprava Nehody Smrt


     Dnes v půl páté odpoledne došlo na Rokycanské třídě v Plzni k velmi vážné dopravní nehodě, během které osobní vůz Škoda srazil chodce.
     Z místa bylo hlášeno velice vážné zranění osoby, takže k nehodě okamžitě vyjely všechny záchranné složky.

     Hasiči zajistili prostor, zatímco záchranáři převzali do péče zraněného muže a zahájili jeho resuscitaci. Bohužel přes veškerou snahu všech muž utrpěným zraněním na místě podlehl a lékař záchranné služby musel konstatovat jeho smrt.

     Podle informací z místa mělo k nehodě dojít tak, že asi padesátiletá řidička jedoucí ve směru od centra Plzně přehlédla muže, který zprava přebíhal ulici mimo přechod pro chodce od autobusové zastávky Hřbitovní. Vzhledem k deštivému počasí a tomu, že byl muž oblečen do tmavého oděvu, bohužel řidička ani nevěděla, že se na silnici někdo pohybuje.

     Na místo byl povolán koroner i výjezd kriminální policie a pro dokumentaci prostoru nehody byli vyžádáni specialisté z drony SIT. Nehoda blokuje levý jízdní pruh, místo je s opatrností průjezdné. 

     "Upozorňujeme řidiče na omezení provozu na Rokycanské třídě v Plzni, kde došlo k tragické dopravní nehodě, při které po střetu s motorovým vozidlem zemřel chodec. Plzeňští policisté jsou na místě a zjišťují veškeré okolnosti dopravní nehody. Provoz dopravy je v místě dopravní sveden do pravého jízdního pruhu ve směru z centra města," uvedla nám mluvčí policie s tím, že policisté apelují na všechny účastníky silničního provozu, aby dodržovali všechna pravidla a byli obezřetní a ohleduplní.

     "Do příjezdu našich posádek na místě probíhala laická resuscitace, kterou si následně převzali naši záchranáři. Zranění byla tak závažná, že náš lékař musel konstatovat exitus a na místo byl povolán koroner," doplnila mluvčí záchranářů.