Foto

Tragická dopravní nehoda, zemřelo sedmileté dítě

Mezi Hazlovem a Aší je uzavřena silnice a přistávaly zde dva vrtulníky

sobota 16. března 16:42 , aktualizace neděle 17. března 15:35

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Včera odpoledne kolem jedné hodiny došlo na silnici první třídy mezi Hazlovem a Aší k tragické dopravní nehodě. Dle mluvčí policie během nehody utrpěla smrtelné zranění i jedna nezletilá osoba.
     Silnice je zcela uzavřená, na místě policisté provádí odklon dopravy.
     Dle informací z místa k nehodě mělo dojít tak, že osobní vozidlo německého řidiče, v kterém cestovaly i dvě děti, zastavilo před místem, kde docházelo ke kácení či úklidu zlomených stromů. Zatím z neznámých důvodů do tohoto vozidla zezadu narazila dodávka asi třicetiletého řidiče.
     Na místě zasahovaly všechny záchranné složky, přistávaly dva vrtulníky a právě ty transportovaly dva zraněné do nemocnice v Německu.
     "Po dopravní nehodě osobního auta a dodávky začala obě vozidla hořet. Při příjezdu první jednotky hasičů na místo události bylo požárem zasažené celé osobní auto," uvedli hasiči s tím, že po uhašení nalezli uvnitř vozidla tělo malého dítěte.
     "Další dva cestující z osobního auta utrpěli popáleniny, stejně tak jeden ze svědků nehody, který pomáhal zraněným po nehodě dostat se z aut ven. Pro zraněné z osobního vozidla s německou poznávací značkou přiletěli na místo události dva vrtulníky záchranné služby. Účastníkům nehody na místě poskytli první psychickou pomoc členové týmu posttraumatické péče. Po vyšetření nehody ze strany policie provedli hasiči vyproštění těla mrtvé osoby z osobního auta," doplnili ještě hasiči.

Foto: HZS, ZZS

Hasicí přístroj v autě     

“Raději ho budu mít a nepoužiji, než abych ho neměl a v případě nouze mi scházel. “
     Některé evropské státy mají ve svých vyhláškách zanesenou povinnost vozit v autě hasicí přístroj. Ačkoliv u nás taková povinnost u osobních automobilů neplatí, mnoho řidičů si hasicí přístroj pořídí dobrovolně. 
     Hasiči takový přístup chválí. Když totiž hasiči dorazí k požáru osobního vozu, většinou hasí už jen bezcenný vrak, požár vozu se totiž šíří nesmírně rychle a o budoucnosti Vašeho vozu rozhodují první minuty.

     Průběh požáru auta je většinou stejný. Jedete, cítíte pach spáleného plastu a možná zaznamenáte i kouř zpod kapoty. Zastavíte a zjistíte, že kouře je čím dál víc. Když víko motoru zvednete, plameny, nejčastěji vzniklé vadnou elektroinstalací, vyrazí s novou chutí, protože se posílily kyslíkem. 
     Pokud se vám nepodaří hasicím přístrojem uhasit požár hned v zárodku, naberou plameny rychle na síle a od pěti minut po vzplanutí požáru už bývá auto prakticky nezachránitelné.

     Jak účinný je hasicí přístroj při hašení požáru auta jsme pro Vás vyzkoušeli. Připravili jsme maketu motoru (železné díly, hadičky a dráty, vše v plechové bedně kryté kapotou a samozřejmě řádně zalité benzínem).
     Náš figurant se nejprve pokusí oheň uhasit dekou, což většinou bývá jediná vhodná věc, kterou v autě máme a druhý pak použije námi doporučený hasicí přístroj. Podívejte se sami, jak to dopadne.

D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.