Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Policisté uvolnili první informace z vyšetřování dvou nehod, během kterých zemřelo pět lidí

Aktualizace článku :"Příšerná noc - při nehodách zemřelo pět lidí"

pondělí 29. května 18:14 , aktualizace 18:15

Doprava Nehody Smrt


     V neděli ráno jsme informovali o dvou nočních dopravních nehodách během kterých zahynulo pět lidí. K první nehodě došlo po deváté hodině u Dolního Žandova na Chebsku, kde vyhasl život dvou lidí. Ve tři ráno pak následovala dopravní nehoda u Žalmanova nedaleko Karlových Varů a zde zemřeli tři lidé.

     Policisté uvolnili první informace z vyšetřování těchto dvou tragických nehod. Informace byli doplněny do obou níže uvedených článků:

Dvě mrtvé ženy

     K tragické dopravní nehodě, při které utrpěly dvě ženy zranění neslučitelná se životem, došlo krátce po deváté hodině u Dolního Žandova na křižovatce silnic č. 21 a 21213 a jednalo se o střet osobních automobilů Škoda a Honda. 

     Vůz Škoda řídila řidička narozená v roce 1959 a společně s ní ve voze cestovala ještě žena narozená v roce 1969. Hondu řídil muž narozený v roce 1984 a společně s ním ve voze cestovala ještě osmatřicetiletá žena a čtrnáctiletá dívka. 

     Na místě zasahovaly všechny záchranné složky včetně vrtulníku LZS z letiště v Líních. Silnice byla na několik hodin zcela uzavřena. "V jednom vozidle cestovaly tři osoby, které se z převráceného auta dostaly samy s pomocí svědků nehody. Ve druhém vozidle zůstaly zaklíněné dvě osoby. Hasiči obě osoby vyprostili s použitím hydraulických vyprošťovacích nástrojů a okamžitě zahájili oživovací pokusy, nasadili i automatický externí defibrilátor. Lékař záchranné služby po příjezdu na místo ale bohužel konstatoval u obou osob smrtelná zranění," popsali zásah hasiči.
     Vážně zraněný řidič vozu Honda a jeho spolujezdkyně byli letecky transportováni do Fakultní nemocnice Plzeň. Dívka byla transportována pozemní cestou do nemocnice v Chebu.

     Vzhledem ke zraněním nebyl řidič schopen dechové zkoušky na přítomnost alkoholu a byl proto u něj nařízen odběr krve. 
     Přesnou příčinu a okolnosti této tragické nehody policie teprve zjišťuje. Vyšetřování převzali kriminalisté a u řidičky vozu Škoda byla nařízena soudní pitva.

Aktualizace:

     "K tragické nehodě mělo dojít tak, že třiašedesátiletá řidička osobního automobilu značky Škoda jedoucí směrem z obce Úbočí do obce Dolní Žandov na křižovatce silnic číslo 21213 a I/21 zřejmě nedala přednost projíždějícímu vozidlu značky Honda, které jelo po hlavní pozemní komunikaci. Následně došlo ke střetu obou vozidel," popsal dosavadní výsledky šetření mluvčí policie. 


Tři mrtví, dva muži a jedna žena

      Kolem třetí hodiny v noci pak došlo k druhé tragické dopravní nehodě, tentokrát na silnici č. I/6 u Žalmanova. Podle informací z místa zde řidič vozu Audi narozený v roce 2003 a jedoucí ve směru z Prahy na Karlovy Vary zatím z neznámých důvodů přejel do protisměru a zde ve vysoké rychlosti vyletěl s vozem z vozovky.

     Ve voze cestovali čtyři mladí lidé, dva muži a dvě ženy. Dvě osoby zůstaly zaklíněné ve vraku vozu a dva zřejmě nepřipoutaní měli při nehodě z vozu vyletět ven. I k této nehodě samozřejmě okamžitě vyjely všechny záchranné složky a stejně tak letěl i vrtulník, tentokrát ale policejní, protože plzeňští letečtí záchranáři byli u jiného případu.

     Bohužel následky této nehody byly doslova příšerné, jedna dívka a dva muži včetně řidiče byli mrtví na místě, přežila pouze jedna ze spolujezdkyň, a ta byla letecky transportována do Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín. "V osobním autě, které se po nehodě převrátilo, jely čtyři osoby. V době příjezdu hasičů na místo byly dvě osoby mimo vozidlo, dvě pak byly zaklíněné uvnitř. Hasiči společně se záchrannou službou zahájili oživovací pokusy u osob mimo vozidlo, zároveň začali vyprošťovat zaklíněné. U tří zraněných lékař záchranné služby konstatoval smrtelné zranění, pro jednu vyproštěnou osobu na místo povolal vrtulník," popsali nám tento druhý smutný noční zákrok hasiči.

     Vyšetřování taktéž převzali kriminalisté a u řidiče vozu Audi byla nařízena soudní pitva. I u této nehody nám mluvčí policie uvedl, že přesnou příčinu a okolnosti této tragické nehody policie teprve zjišťuje.

Aktualizace:

     K této nehodě dnes mluvčí policie uvedl: "K nehodě mělo dojít tak, že devatenáctiletý řidič jedoucí od Bochova směrem do Karlových Varů z dosud nezjištěných příčin přejel s vozidlem značky Audi do protisměru, sjel do příkopu a následně narazil do skály. Po nárazu vozidlo zůstalo na levém boku v příkopu. 
     
Při dopravní nehodě utrpěl devatenáctiletý řidič, devatenáctiletý spolujezdec a devatenáctiletá spolujezdkyně zranění neslučitelná se životem. Dvacetiletá spolujezdkyně utrpěla zranění, se kterými byla letecky transportována do nemocnice." 

     Policisté se samozřejmě oběma nehodami dále zabývají.

Foto: PČR, HZS