Foto

Tragická nehoda, nepřežil otec se čtrnáctiletým synem

Již podruhé tento měsíc na stejném místě zemřel rodič s dítětem

úterý 24. srpna 10:54 , aktualizace 11:10

Doprava Nehody Smrt

     Včera jsme krátce informovali o tragické dopravní nehodě u Karlových Varů, při které zemřeli dva lidé. Dnes policie a hasiči uvolnili podrobné informace a fotografie k tomuto případu:     

     Včera po druhé hodině odpoledne došlo na hlavním tahu z Karlových Varů na Prahu v serpentinách mezi střelnicí a golfovým hřištěm k tragické dopravní nehodě, při které se na mokré silnici střetly dva osobní vozy. Z místa střetu bylo hlášeno několik vážně zraněných a k nehodě proto vyrazily všechny záchranné složky a vzlétl i vrtulník LZS z Líní.
     Hasiči zajistili místo události a zahájili vyproštění jednoho ze zraněných, který zůstal zaklíněn v jednom z vraků vozů. Toho si poté do péče převzali záchranáři. Bohužel u osmačtyřicetiletého muže a asi čtrnáctiletého chlapce cestujících v Citroenu, podle našich informací šlo o otce se synem, již byla veškerá pomoc marná a lékař musel konstatovat smrt.
     Devětačtyřicetiletý řidič osobního automobilu značky Škoda a jeho osmačtyřicetiletá spolujezdkyně utrpěli při dopravní nehodě lehčí až středně těžká zranění, se kterými byli převezeni do nemocnice v Karlových Varech. K události byl povolán také psycholog Hasičského záchranného sboru na poskytnutí první psychické pomoci svědkům nehody. Z havarovaných vozidel uniklo větší množství provozních kapalin a hasiči zajistili likvidaci tohoto úniku.
     Pozemní komunikace byla po dobu vyšetřování dopravní nehody několik hodin zcela uzavřena. Policisté na místě po celou dobu řídili provoz a vozidla odkláněli na objízdnou trasu. Po ukončení vyšetřování nehody ze strany policie se hasiči postarali o úklid vozovky a asistenci při naložení havarovaných aut na odtahovou službu.

     "Osmačtyřicetiletý řidič osobního vozidla Citroen jedoucí ve směru na Karlovy Vary zřejmě při projetí pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost mokrému stavu pozemní komunikace a dostal s vozidlem smyk. Následně měl vjet do protisměru a bokem automobilu narazit do přední části právě projíždějícího vozidla Škoda," popsal tiskový mluvčí policie, jak k tragické nehodě došlo. Řidič osobního automobilu Škoda se po dopravní nehodě podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem. Přesná příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.

     Jedná se o další velmi vážnou dopravní nehodu na tomto úseku, na kterém jen v průběhu letošního léta zemřelo při dopravních nehodách šest osob. Naposledy 1. srpna zde při podobné nehodě zemřela matka s dvanáctiletým synem. O tomto případu jsme informovali v článku:

Tragická dopravní nehoda, zemřela žena i dítě

Tragická dopravní nehoda, zemřela žena i dítě

01. 08. 2021, 14:18, aktualizace 01. 08. 2021, 20:50

Dva mrtví, dva o život bojují a pátý člověk je zraněn středně vážně

Foto PČR a HZS