Traktorista s více než dvěma promile způsobil nehodu

Tři řidiči během tří dnů nadýchali přes dvě promile

středa 17. srpna 12:05 , aktualizace 12:12

Alkohol Cizinci Městská policie Nehody

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Ve čtvrtek 11. srpna došlo v Klatovech na kruhovém objezdu ve směru na Tajanov k dopravní nehodě, při které se na levý bok převrátil slámou naložený přívěs tažený traktorem John Deere.
     Při nehodě naštěstí nedošlo ke zranění osob, byl ale poškozen přívěs včetně převážených balíků slámy i dopravní značení. Řidič na místě začal následky dopravní nehody odstraňovat sám, když si ho všimla projíždějící hlídka dopravních policistů, kteří událost začali šetřit.
    "Čtyřiačtyřicetiletý řidič z obce na Kdyňsku se na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 2,26 promile alkoholu," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že policisté navíc lustrací zjistili, že má muž od června 2019 platnou blokaci řidičského oprávnění pro všechny skupiny motorových vozidel.
     "Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," doplnila tisková mluvčí policie.

     V pátek 12. srpna policisté při kontrole přistihli dalšího řidiče s více než dvěma promile alkoholu, tentokrát nedaleko Sušice.
     "Policisté krátce po sedmnácté hodině zastavili a kontrolovali řidiče s vozidlem Peugeot 206, kterým byl třiapadesátiletý muž ze Sušicka. Muž se podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 2,44 promile alkoholu. Dalším šetřením policisté zjistili, že Okresním soudem v Klatovech má muž uložen trest zákaz činnosti řízení motorových vozidel od února 2022 na 18 měsíců," popsala tisková mluvčí policie.
      Policisté muže převezli do zdravotnického zařízení, kde bylo provedeno lékařské vyšetření i odběr krve. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

      V sobotu 13. srpna pak hlídka městské policie v časných ranních hodinách přistihla za volantem vozu v Plzni silně opilého cizince jedoucího z oslavy svých čtyřiadvacátých narozenin. "Řidič vozidla Reanult Megane Scenic zaujal strážníky městské policie jízdou po Nepomucké ulici, kde nebezpečně vjížděl autem do protisměru a navíc mu nesvítilo přední světlo. Hlídka u muže provedla po ověření dokladů dechovou zkoušku, která vyšla pozitivně s výsledkem 2,39 promile," popsala tisková mluvčí strážníků.
      Celou záležitost si pro podezření ze spáchání trestného činu Ohrožení pod vlivem návykové látky na místě převzala k dořešení Policie ČR.

Foto ilustrační 

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.