Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto

Trestná výprava boxerů a vzpěračů Rumuny příšerně vyděsila

Lukáš vzal kamarády, pro pachatele na ubytovnu zašli a předali ho policii

28. října 2019 20:01 , aktualizace 20:14

Krádež Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     V sobotu v půl páté ráno se v centru Plzně nedaleko klubu v Doudlevecké ulici potkali dva mladí muži, osmnáctiletý Lukáš z vesnice nedaleko Plzně a Rumun, osmnáctiletý agenturní dělník momentálně žijící v Plzni na Borech.
     Jak se později ukázalo, oba mladí muži měli cosi společného, konkrétně drahý mobilní telefon Iphone v ceně více než osmnáct tisíc korun. Lukáš ho vlastnil a Rumun ho velice moc chtěl. Rumun Lukáše anglicky požádal o společnou fotografii, takzvané selfie. Oba si k sobě stoupli, Lukáš je vyfotil, Rumun mu vyškubl telefon z ruky a z místa vysokou rychlostí utekl. Lukáš je boxer a vzpěrač, ale v běhu neměl na malého štíhlého Rumuna sebemenší akci.
     Lukáš si tedy z domova dálkově aktivoval vyhledávání přístroje, které je součástí výbavy všech telefonů Iphone, z úložiště si stáhl fotografii se zlodějem a celý případ samozřejmě ohlásil policii. O den později, tedy v neděli večer mu počítač oznámil, že kdosi jeho telefon aktivoval, vyměnil SIMku, změnil řeč na rumunštinu a provádí s ním další úkony. Mimo toho mu ale také oznámil polohu přístroje.
     Lukáš tedy vzal partu kamarádů z tréninku a rozjel se na udanou adresu. Nutno dodat, že mladí muži se předem velmi rozumně domluvili, že v žádném případě neporuší zákon."Chtěli jsme toho šmejda jen najít a pak zavolat policii. Žádný násilí nebylo v plánu, maximálně se jen bránit, prostě vše v souladu se zákonem. Nikdo z nás by si kvůli telefonu nezkazil život," řekl nám před ubytovnou Lukáš.
     Partička přijela před dům a pánové se v domě poptali, zda tu bydlí Rumuni. Sousedé jim ochotně sdělili, že prý ve třetím patře, trestná výprava tedy zamířila k uvedenému bytu a zde slavila úspěch. Otevřeli starší Rumuni a podle fotografie okamžitě identifikovali svého spolubydlícího. Ten krádež sice chvilku popíral, ale jen do té doby, než mu pořádně naštvaní spolubydlící rozházeli postel a pod matrací Lukášův telefon skutečně nalezli.
     "Pak to byl docela paradox, šmejd schytal pár zasloužených facek, ale vůbec ne od nás. Dali mu je sami ubytovaní, prý že je zde nový a dělá jim jen ostudu. My ho nakonec bránili, bylo nám totiž jasné, že kdybychom ho dali policajtům nějak pocuchanýho, bylo by to na nás. Takže nakonec byl hošánek rád, že s námi může odejít před dům a počkat zde v klidu na policii," dokončil s úsměvem vyprávění Lukáš.
     Lukášovi kamarádi mezi tím přivolali na místo policejní hlídku, která si zloděje převzala a chlapcům poděkovala za výbornou spolupráci. Zadržený muž strávil noc v policejní cele a policisté zahájili jeho trestní stíhání ve zkráceném řízení.


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.