Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Trhovec prodával s tričky i vysoce kvalitní pervitin

Při rozsáhlé razii SON, URNy a NPC byl zadržen dealer s téměř dvěma kily pervitinu

24. ledna 2023 10:39 , aktualizace 12:00

Cizinci Drogy Zadržení pachatele Zásahová jednotka

Partner článku – Alfa Tactical

     Desítky celníků ze Sekce pátrání a policistů z Národní protidrogové centrály provedly v neděli 15. ledna razii v chebské tržnici Asia Dragon Bazar Svatý Kříž u Chebu. Úspěšně tak zrealizovaly závěrečnou fázi případu, který byl veden celníky z protidrogového oddělení v Plzni pod krycím názvem „KERN“.
     Vzhledem k povaze a místu razie se na razii a zadržení pachatele podílela nejen speciální složka celní správy SON, ale i policejní složka URNA a příslušníci Národní protidrogové centrály.      "Pachatele vietnamské státní příslušnosti, drogu a peníze z prodeje zadrželi celníci na místě v okamžiku předání. Téměř dva kilogramy metamfetaminu našli ve skladu a při dalších prohlídkách objevili a zajistili sušinu konopí, finanční hotovost v korunách a eurech, skleněné dýmky na pervitin, digitální váhy, značné množství igelitových sáčků a dalších věcí určených k uskladňování, vážení, ředění a balení drog," popsala tisková mluvčí Sekce pátrání Generálního ředitelství cel s tím, že bylo zajištěno i jedno motorové vozidlo.

      "Za gram drogy pachatel od zákazníků inkasoval 33 EUR. Muž si svými obchody přišel nejméně na tři miliony korun. V průběhu trestního řízení bylo spoluprací celníků s policejními orgány Spolkové republiky Německo a s policejními orgány Rakouské republiky zjištěno, že zadržený muž několikrát prodal rakouským a německým státním příslušníkům dalších celkem 1,95 kg krystalické látky obsahující metamfetamin, který následně vyvezli z České republiky," doplnila mluvčí GŘC.

      Obchody probíhaly v tržnici, kde pachatel provozoval několik stánků s běžným zbožím, zejména s textilem. V průběhu trestního řízení celníci zadokumentovali prodej téměř čtyř kilogramů krystalické látky obsahující metamfetamin, díky čemuž zjistili také prostory, které zadržený muž využíval k uskladnění metamfetaminu. Tam také s ním manipuloval, vážil a balil do připravených igelitových sáčků.
      Osobními kontakty si pak na tržnici vytvořil síť dlouhodobých zákazníků, kteří za ním pravidelně i nepravidelně dojížděli ze zahraničí.
      Podle výsledků předběžného zkoumání muž obchodoval s vysoce kvalitním, přibližně osmdesátiprocentním metamfetaminem.

      "Trestní věc byla s návrhem na zahájení trestního stíhání předána Národní protidrogové centrále Policie ČR. Obviněnému hrozí trest odnětí svobody v délce osm až dvanáct let," zakončila mluvčí GŘC.

Foto a video GŘC


 

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.