Aktuálně

Tři vězni na útěku! Je mezi nimi i Ján Dotko - Aktualizace: DOPADENI

Není vyloučen pohyb těchto vězňů i na Plzeňsku

1. září 2017 16:01, aktualizace sobota 2. září 12:17

Pátrání

Partner článku – Pletiva Dobrý

AKTUALIZUJEME:

Uprchlí vězni zadrženi v Plzni na ubytovně

     Rozsáhlým šetřením a důkladnými provedenými prověrkami policisté do 17 hodin od útěku všechny tři muže zadrželi dnes kolem osmé hodiny ranní v Plzni na jedné z ubytoven.
     Velký dík opět patří nejen policii, ale i veřejnosti, která pomohla a občané volali na linku 158 své poznatky o pohybu hledaných vězňů.
     Vězni se útěkem dopustili přečinu Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který jim v případě prokázání viny hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Po nutných úkonech byli všichni zadržení muži eskortováni do věznice Plzeň Bory.
   

Původní článek

     Policisté intenzivně pátrají po třech vězních z věznice z Kynšperka nad Ohří, kteří dnes v odpoledních hodinách utekli z nestřeženého pracoviště ve firmě v Hazlově. Tito vězni vykonávají trest odnětí svobody pro majetkovou trestnou činnost.

DOTKO JÁN

Datum narození 15.12.1996
Pátrání vyhlášeno 1.9.2017
Státní příslušnost Slovenská republika (SK)
Výška 175 až 180 cm
Zdánlivé stáří 20 až 25 let

BEŇAK VOJTĚCH

Datum narození 19.12.1996
Pátrání vyhlášeno 1.9.2017
Bydliště - okres SOKOLOV
Státní příslušnost Česká republika (CZ)
Výška 175 až 180 cm
Zdánlivé stáří 20 až 25 let

OLÁH MICHAL

Datum narození 14.7.1994
Pátrání vyhlášeno 1.9.2017
Bydliště - okres PRACHATICE
Státní příslušnost Česká republika (CZ)
Výška 175 až 180 cm
Zdánlivé stáří 20 až 25 let

     Jeden z vězňů je oblečen do zelené bundy a má u sebe žlutou igelitovou tašku. Další z vězňů je oblečen do černé mikiny s nápisem, zbytek oblečení tvoří pracovní šedé montérky. Je pravděpodobné, že se co nejdříve pokusí vězeňské oblečení vyměnit za civilní oděv.

     U vězňů není vyloučen pohyb na Plzeňsku, minimálně Dotko má k Plzni vazby.

     Policisté žádají širokou veřejnost o spolupráci při pátrání. V případě jakýchkoliv poznatků k pobytu nebo pohybu hledaných vězňů, volejte na bezplatnou telefonní linku 158 nebo se obraťte na nejbližší policejní služebnu. 

    Ján Dotko je v Plzni znám z mnoha případů krádeží a vloupání, ale jeho asi nejznámějším počinem bylo sebeukájení před recepční z hotelu v Plzni. O jeho odsouzení jsme informovali v článku: Onanista a zloděj Ján Dotko dostal 26 měsíců

 

Pletiva Dobrý

Nabízíme nejširší sortiment klasických, svařovaných, chovatelských a lesnických pletiv a jiných typů oplocení. Poradíme, jak zvolit pro zabezpečení vašeho pozemku to nejlepší řešení. Vše skladem v Ledcích u Plzně!