Foto

Turistka spadla ze srázu

Na pomoc zraněné ženě vzlétl i vrtulník s lezcem hasičů

úterý 22. září 12:57 , aktualizace 14:03

Hasiči Záchranáři

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Dnes v půl dvanácté dopoledne vyráželi záchranáři a hasiči na Šumavu, kde asi dva kilometry od Ostrého a jeden kilometr od Bílé strže v těsné blízkosti hranice s Německem došlo k pádu starší ženy z asi čtyřmetrového srázu.
     Žena při pádu utrpěla zranění nohy a nebyla schopna se sama z nepřístupného terénu dostat, podařilo se jí ale zavolat o pomoc na linku tísňového volání.
     Vzhledem k nepřístupnosti terénu se na místo hasiči ani záchranáři nemohli dostat s technikou a byl povolán i vrtulník LZS s lezcem hasičů.
     Vrtulník na místě vysadil lezce a lékaře, kteří se zapojili do pomoci ženě. "Kromě vyvrtnutého kotníku nemá žena jiné viditelné zranění a bude transportována pozemní cestou k našim vozidlům," uvedl tiskový mluvčí hasičů.
     Záchranné práce na místě v tuto chvíli ještě probíhají.
     "Zraněná žena ve věku přibližně 55 let německé státní příslušnosti byla ošetřena po pádu a zranění dolní končetiny," doplnila mluvčí záchranářů s tím, že vrtulník Lzs je ještě stále na místě a žena bude pravděpodobně transportována do nemocnice v Německu.


 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.