Týrali svého tříletého synka

Dítě našli policisté v bytě samotné, zanedbané a pokryté modřinami

4. října 2018 15:05

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Zcela nepochopitelného a odporného jednání se pár dopouštěl nejméně od října roku 2016 až do poloviny srpna letošního roku.
     Úmyslně neposkytovali nezletilému tříletému synovi vhodné podmínky k životu a adekvátní péči. Chlapce schválně izolovali od okolí, bez možnosti stýkat se s rodinou nebo vycházet ven. Také ho nechávali samotného v uzamčeném pokoji bez jídla nebo možnosti jít na toaletu. Byt měli navíc opakovaně opouštět a nechávat v něm synka bez dozoru pouze se psem.
     Situace se stala neúnosnou v polovině srpna, kdy byla do domu na oznámení přivolána policejní hlídka s tím, že se v uzamčeném bytě již několik hodin nachází sám jen se psem malý plačící chlapec. Po opakovaném marném zkontaktování rodičů dítěte přistoupili policisté k provedení násilného vstupu do obydlí. Zde byl v dětském pokoji nalezen značně zanedbaný chlapec s hematomy po celém těle. Ten byl poté přivolanou Zdravotnickou záchrannou službou převezen do nemocnice k podrobnějšímu vyšetření.
     "Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání dvaatřicetileté ženy a o dva roky mladšího muže ze Sokolovska, které obvinili ze spáchání přečinů Týrání svěřené osoby a Ohrožování výchovy dítěte.
     V případě odsouzení hrozí obviněným u soudu trest odnětí svobody až na pět let,"
uvedla k případu tisková mluvčí policie.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.