Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Policisté se v Plzni zaměřili na kontroly cyklistů a taxikářů

U čtrnácti vozidel Taxi bylo zjištěno sedmnáct přestupků

pondělí 31. července 16:00 , aktualizace 17:29

Cyklista Doprava


     Plzeňští dopravní policisté v pátek 28. července provedli dvě speciálně zaměřené kontroly. Dopoledne se zaměřili na cyklisty a večer na provozovatele taxislužby.

     Dopoledne policisté dohlíželi na správné chování cyklistů při pohybu na pozemních komunikacích, a to především na kontrolu zákazu jízdy cyklistů po chodníků, na zákaz konzumace alkoholických nápojů a jiných návykových látek a kontrolu technického stavu jízdních kol.
     "Všichni cyklisté, kteří byli hlídkami zastaveni, měli vše v pořádku a policisté u nich nemuseli řešit žádné protiprávní jednání," uvedla nám mluvčí policie.

     Zcela jiná situace ale byla při večerní kontrolní akci, která byla zaměřena na taxikáře a společně s dopravními policisty se jí zúčastnili i pracovníci z odboru dopravy Magistrátu města Plzně. Kontrola byla zaměřena na povinnosti řidičů taxislužby, na řádné označení taxislužby, jejich vybavení a na dodržování podmínek provozování taxislužby.

     Jak tato kontrola dopadla nám popsala mluvčí policie: "Policisté ke kontrole zastavili 25 vozidel taxislužby, přičemž 14 bylo z klasických taxislužeb a 11 z alternativních. Bez zjištěných závad bylo 11 vozidel, ale u 14 vozidel policisté odhalili celkem 17 přestupků v oblasti provozování taxislužby.
     Patnáct případů spočívající v porušení činnosti výkonu taxislužby si převzal správní orgán k dalšímu projednání. Třináct přestupků bylo oznámeno na dopravce a dvě oznámení směřovaly na řidiče taxislužby.
     Ve dvou případech policisté přestupkové jednání vyřešili příkazem na místě. Porušení v oblasti taxislužby se týkalo například toho, že řidič nebyl držitel oprávnění řidiče taxislužby, neměl průkaz řidiče taxislužby u sebe nebo vykonával činnost bez řádně ověřeného taxametru. V dalších případech neměli řidiči u sebe doklad o oprávnění k podnikání, knihu taxametru, neměli řádně vyplněný záznam o přepravě, nebyli schopni prostřednictvím mobilní aplikace poskytnout k nahlédnutí potřebné informace k uskutečněným přepravám nebo měli chybně umístěný průkaz řidiče taxislužby.
     Dále se dopravní policisté zaměřili na kontrolu technického stavu vozidel a odhalili tři vozidla, která neměla platnou technickou prohlídku."Plzeňské želvy

Plzeňské želvy je tradiční plzeňské služba na odvoz vozu klienta. Fungují nepřetržitě již od roku 2008 a od té doby odvezly přes 200 tisíc vozů a přispívají tak k větší bezpečnosti na silnicích v Plzni a okolí. Odvoz vozu si můžete volat 7 dní v týdnů na čísle 607 202 202.