Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Požár Angusfarm - na místě již zasahuje 17 jednotek hasičů a je vyhlášen 3. stupeň požárního poplachu

Škoda je v tuto chvíli odhadnuta na 35 milionů a zřejmě bude ještě stoupat

23. března 2023 20:21 , aktualizace pátek 24. března 06:45


      Dnes večer došlo v Soběsukách, což je vesnice, část obce Neurazy v okrese Plzeň-jih, nacházející se asi čtyři kilometry od Nepomuku, k požáru známé restaurace Angusfarm. Na místo okamžitě po ohlášení požáru vyjelo devět jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů.

 

     "Mohu potvrdit, že hasíme požár v penzionu v Soběsukách, zasaženo je první patro. Čtyři lidé před požárem unikli a nikdo další by se v objektu již neměl nacházet. 
     Podle prvotních informací se měl požár začít šířit od klimatizace, ale přesná příčina požáru se samozřejmě ještě bude zjišťovat. Náš vyšetřovatel je již na místě," uvedl nám po sedmé hodině večer mluvčí hasičů.

Aktualizujeme:

20:22     V tuto chvíli zásah na místě stále ještě pokračuje a vzhledem ke skrytým ohniskům si velitel zásahu vyžádal na místo speciální hasicí zařízení Cobra.

20:45     Byl vyhlášen 3. stupeň požárního poplachu.

21:26     "Škoda je v tuto chvíli odhadnuta na 35 milionů korun. Zásah stále pokračuje a zasahující hasiči se teď zaměřili i na požární ochranu dvou sousedních objektů," stále doplňuje informace mluvčí hasičů.

21:35     Na místě je již 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Zasahují zde profesionální hasiči z HZS Přeštice, Nepomuk, Horažďovice, Klatovy, Plzeň Košutka a jejich dobrovolní kolegové z SDH Dvorec, Ždírec, Žinkovy, Kasejovice, Chocenice, Blovice, Plánice, Měčín, Jarov, Nepomuk a Neurazy.

22:04     Podle mluvčího hasičů byl požár konečně lokalizován. Zásah na místě ale bude samozřejmě pokračovat až do rána.

Foto: Hasiči

 


D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.