Foto Video

Obrovský požár, jsou hlášeni zranění a probíhá evakuace

Požár ubytovny na Borech - byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu

11. září 2018 08:50 , aktualizace středa 12. září 12:19

Hasiči Ubytovny Záchranáři

Partner článku – D.S.D. METAL plus


     Dnes před osmou hodinou ráno došlo k rozsáhlému požáru ubytovny v Borské ulici. Požár zachvátil celou budovu a sloupec kouře je vidět ze širokého okolí.
     Na místo vyjely všechny záchranné složky, byl povolán i evakuační autobus hasičů a speciál pro řešení mimořádných událostí záchranářů. Na místě teď zasahuje třináct jednotek hasičů, ale toto číslo se stále mění.
     Nedaleko budovy bylo zřízeno evakuační stanoviště, na kterém hasiči shromáždili několik desítek osob, některé s různými stupni popálenin. Péči o zraněné zde přebírají záchranáři. Podle posledních zpráv je zraněných lidí kolem deseti, evakuovaných více než dvacet a z okolních budov asi další stovka. „Pacienti utrpěli zranění dolních končetin, pánve, nadýchali se zplodin. Spektrum zranění je opravdu široké,“ upřesnil tiskový mluvčí záchranářů.
     Dle některých ubytovaných se oheň rozšířil z pokoje opilého muže, který si vařil jídlo a usnul.
     Hasiči z přízemí budovy vynesli několik tlakových lahví.
     Borská ulice byla kvůli probíhajícímu zásahu zcela uzavřena. 

Aktualizace: 

9,05 do nemocnic bylo zatím transportováno 9 zraněných, celkem evakuovaných kolem 100

9,40 "Budova měla přibližnou kapacitu 130 osob, policisté zjišťují totožnost a počet evakuovaných. Stále probíhá odklon dopravy, uzavřena Borská ulice. Na místě zasahuje i vrtulník PČR s termovizí a evakuační autobus," uvedla tisková mluvčí policie.

9,55  Na místě jsou i nejvyšší představitelé policie a města Plzně. Za policii je zde krajský ředitel, plukovník Krákora, a za město primátor Martin Zrzavecký. "V tuto chvíli město zajišťuje další péči o lidi, kteří již nepotřebují lékařskou pomoc a byli ztotožněni policií. Evakuační autobus hasičů pod dohledem krizového řízení tyto lidi přepravuje do objektu, který máme pro podobné případy v rámci krize  připravený. Zde bude těmto lidem nabídnuto náhradní ubytování, strava a náhradní oblečení, protože přišli úplně o všechno. O dalších možnostech jednáme s charitou,“ vysvětlil nám na místě primátor Zrzavecký.

10,28 hasiči hlásí lokalizaci požáru. Tiskový mluvčí hasičů uvedl, že zásah bude trvat ještě několik hodin. "V zadní části objektu jsou propadlé stropy. Konstrukce budovy tam byla jiná, než v přední části," doplnil.

10,40 Při zásahu museli být ošetřeni dva z hasičů. Tiskový mluvčí hasičů uvedl: "Záchranná služba ošetřila dva zasahující hasiče. Jeden již opět zasahuje, jeden byl odvezen na internu Fakultní nemocnice Lochotín. Není ohrožen na životě. Jednalo se o kombinaci přehřátí a vyčerpání."

10,50 K ubytovně přichází mnoho ubytovaných Čechů i cizinců, kteří byli v práci a ze sdělovacích prostředků se dozvěděli o probíhajícím požáru. Tito lidé přišli doslova o všechno, včetně osobních věcí, rodinných fotografií a dokladů. Na místě jim poskytuje pomoc psycholog a policisté. Je pro ně připraven evakuační autobus a budou odvezeni do náhradního ubytování, které řeší Magistrát města Plzně. 

11,05 "Na místě bylo zatím ošetřeno 12 osob. 11 bylo převezeno do zdravotnického zařízení. Jeden příslušník HZS podepsal reverz a do nemocnice transportován nebyl. U dvou osob se jednalo o stav ohrožující na životě. Na místě události zůstáváme pro případ potřeby pro zasahující složky IZS," doplnil právě informace o probíhajícím zásahu tiskový mluvčí záchranářů.

Pokračování zde:

Ve spáleništi bylo nalezeno torzo lidského těla

Ve spáleništi bylo nalezeno torzo lidského těla

12. 09. 2018, 11:32, aktualizace 12. 09. 2018, 13:22

Ze zapálení ubytovny je obviněný 71letý muž

Přišel jsem úplně  o všechno, i o fotky zemřelé maminky

Přišel jsem úplně o všechno, i o fotky zemřelé maminky

11. 09. 2018, 14:12, aktualizace 12. 09. 2018, 13:56

Na ubytovně bylo nejvíce Čechů, pak následovali Slováci a další národnosti

Foto, video: KP, čtenáři, hasiči

D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.