Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Učit se mu nechtělo, maturitu ale potřeboval

Do třech různých pracovních poměrů nastoupil s padělaným dokumentem

pátek 29. září 09:53 , aktualizace 10:13

Podvodníci

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Kriminalisté se zabývají případem muže, který předložil svému novému zaměstnavateli v první den nástupu do zaměstnání padělané maturitní vysvědčení. "Protiprávního jednání se čtyřiadvacetiletý muž dopustil, když si objednal padělané vysvědčení o maturitní zkoušce vystavené jménem jedné plzeňské střední školy. Poté s vědomím, že se jedná o padělek, je předložil podle požadavku svému zaměstnavateli, a to i přesto, že na uvedené střední škole nikdy nestudoval a nebyl studentem této školy," uvedla nám k případu mluvčí policie.

     Kriminalisté během vyšetřování mimo jiné oslovili i všechny předchozí zaměstnavatele obviněného a zjistili, že muž tento padělek předložil v rámci dvou dalších předchozích pracovních poměrů.

     "Policisté poté zahájili trestní stíhání muže, kterého obvinili ze spáchání přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny.  Podle trestního zákoníku tomu, kdo padělá veřejnou listinu, aby jí bylo užito jako pravé, nebo takovou listinu užije jako pravou, bude potrestán zákazem činnosti nebo odnětím svobody až na tři roky," dokončila mluvčí policie.

Foto: Ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.