Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Sexuchtivého učitele s trestní minulostí sebrala kriminálka už podruhé, tentokrát přímo ve škole

Učitel souložil se svou nezletilou žákyní, odsoudili ho, on si změnil jméno, vrátil se do stejné školy a v trestné činnosti pokračoval

Autor: Jana Holá pondělí 19. února 19:09 , aktualizace 19:55

Sexuální deviant Vazba Zadržení pachatele Zneužití dětí

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Přímo do probíhajícího vyučování na základní škole v Boru si v úterý 13. února policisté přišli pro učitele Vladimíra K., kterého k velkému překvapení přítomných žáků i vedení školy odvedli v poutech.

     Tisková mluvčí policie nám potvrdila, že se kriminalisté učitelem zabývají v souvislosti s mravnostní trestnou činností. "Této trestné činnosti se měl dopustit pedagog jedné ze škol na Tachovsku. Kriminalisté zahájili jeho trestní stíhání a o jeho vzetí do vazby rozhodl minulý týden ve čtvrtek soud. Vzhledem k probíhajícím úkonům trestního řízení nebudeme zatím k případu poskytovat žádné konkrétnější informace. Jakmile to bude možné, k případu se blíže vyjádříme," uvedla nám mluvčí.

     "On to byl velice šikovný a pracovitý chlap, dělal hodně pro školu a říká se tady, že prý měl našlápnuto i na ředitelskou pozici. Taky dělal do politiky a kandidoval postupně za ODS, Zelené Borsko a Korunu českou," informoval nás muž žijící v Boru.

     Škola učitele okamžitě po zadržení policií z pracovního poměru propustila.

Trestní minulost učitele Vladimíra K.

     Tento pedagog narozený v roce 1981 byl již v roce 2012 odsouzen za sex se svou čtrnáctiletou žákyní a to dokonce na stejné základné škole, kde podle současného sdělení obvinění páchal trestnou činnost i dnes, pouze s rozdílem, že se tenkrát jmenoval Vladimír Dub.

     Podle rozsudku se jednalo o opakovaný orální sex i soulož, k čemuž docházelo na různých místech, jako například v autě v okolí Boru, v bytě učitele či ve škole v kabinetu.

     Za trestnou činnost v roce 2012 byl Vladimír Dub odsouzen na 27 měsíců s podmínečným odkladem na 4 roky a k zákazu práce s dětmi na 5 let.
     Učitel Dub si poté změnil jméno a vybral si nové podle své nynější ukrajinské manželky, se kterou má dítě, a když mu trest zákazu práce vypršel, škola mu dala "ještě jednu šanci" a mohl znovu začít učit.

    

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.