Údajný prezident Ukrajiny a mistr kung-fu skončil v poutech

Opilý Ukrajinec vyhrožoval strážníkům napadením i známostmi u policie

20. září 2021 17:48 , aktualizace 17:50

Alkohol Cizinci Městská policie Záchytka

Partner článku – TUEBOR General Service

     V pátek 17. září po deváté hodině večer byli strážníci vysláni do jedné z restaurací na náměstí Republiky, kde se na zahrádce nacházel podnapilý host. Ten totiž verbálně napadal obsluhu i hosty a odmítal odejít. Agresivního a vulgárně pořvávajícího Ukrajince neuklidnil ani příjezd strážníků. "Padesátiletý cizinec strážníkům sdělil, že si může sedět, kde chce, je prezidentem Ukrajiny a ať hlídka městské policie vypadne. Vzhledem k tomu, že u muže nesouhlasily čísla dokladů a bylo zde podezření na nelegální pobyt, hlídka rozhodla o předvedení na cizineckou policii," popsala tisková mluvčí strážníků a pokračovala: "Po celou dobu byl muž velmi hrubý a agresivní. Vyhrožoval mimo jiné i tím, že jeho kamarád, policista z Klatov si to se strážníky vyřídí nebo také, že je mistrem Kung-fu a poté zaujal bojový postoj." 
     Ke zklidnění agresora museli strážníci použít donucovacích prostředků a teprve poté mohl být transportován na cizineckou policii. Orientační dechovou zkouškou mu byla naměřena hodnota 1,56 promile alkoholu, a proto byl po ověření totožnosti převezen na protialkoholní záchytnou stanici. Za své jednání se bude dále zpovídat u Komise pro projednávání přestupků. 

Foto ilustrační

TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost