Foto

Muž uhořel ve vraku auta, žena se zabila o svodidla na dálnici

O víkendu došlo k několika vážným a bohužel i tragickým nehodám

pondělí 6. září 14:55 , aktualizace 14:55

Nehody Smrt

Smrtelná nehoda u přehrady Skalka

     V sobotu 4. září po šesté hodině ráno došlo u Pomezí nad Ohří, poblíž přehradní nádrže Skalka na Chebsku, k tragické dopravní nehodě. Osobní automobil značky Volkswagen jedoucí směrem na Německo se čelně střetl s protijedoucím nákladním automobilem Volvo. Obě vozidla vyjela po srážce mimo pozemní komunikaci a Volkswagen začal po střetu navíc ještě hořet.
     Na místo vyjely všechny záchranné složky, hasiči provedli likvidaci požáru a po uhašení plamenů bohužel nalezli uvnitř vraku auta tělo řidiče. "Při dopravní nehodě bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem sedmadvacetiletý řidič osobního vozidla," uvedl tiskový mluvčí policie. Tělo muže hasiči po ukončení vyšetřování ze strany policie vyprostili a na místo byl povolán koroner.
     Řidič nákladního automobilu byl s utrpěným zraněním převezen do nemocnice. Na místě nehody docházelo k úniku provozních kapalin, hasiči se postarali o provizorní opravu a uniklé látky zachytávali. Zároveň asistovali odtahové službě při vyproštění nákladního auta, bylo nutné odstranit několik poškozených stromů kolem vozidla.
     Provoz na silnici byl kvůli záchranným a likvidačním pracím uzavřený osm hodin. Přesná příčina a veškeré další okolnosti dopravní nehody, při níž zemřel otec teprve půlroční holčičky, jsou jsou stéle ještě předmětem dalšího šetření.

Smrtelná nehoda u Sokolova

     K další tragické dopravní nehodě došlo v neděli 5. září na parkovišti u Transmotelu na Sokolovsku. Podle tiskového mluvčího policie zde pětačtyřicetiletá žena na parkovišti řídila motocykl Kawasaki, se kterým narazila do svodidel dálnice D6. Po nárazu žena i její jednačtyřicetiletý spolujezdec přeletěli přes řídítka motocyklu a dopadli na dálnici D6 v místě připojovacího pruhu.
     I k této nehodě okamžitě vyjely všechny záchranné složky, včetně vrtulníku LZS, vzhledem k tomu, že nebyl volný ten plzeňský, k nehodě letěl vrtulník z Ústeckého kraje.
     Bohužel ale řidička motocyklu utrpěla zranění neslučitelná se životem, již jí nebylo pomoci a lékař musel konstatovat její smrt. Jednačtyřicetiletý spolujezdec byl se středně těžkým zraněním letecky transportován do nemocnice v Plzni.
     Na místo byl povolán koroner, v případu byla nařízena soudní pitva a vyšetřování této nehody si převzali kriminalisté.

Další vážné nehody motorek

    Všechny záchranné složky včetně vrtulníku LZS zasahovaly také v sobotu večer u střetu motocyklu a osobního vozu Pstruží a v neděli odpoledne nedaleko Železné Rudy na silnici směrem na Čachrov, kde motocyklista narozený v roce 1985 na motocyklu Yamaha při jízdě ve směru od Javorné na Železnou Rudu dle všeho nezvládl řízení, dostal smyk a vyletěl ze silnice do stromů. 

    O dalších vážných nehodách, ke kterým tento víkend došlo jsme informovali v článku:

Bourala auta, motorka i autobus

Bourala auta, motorka i autobus

04. 09. 2021, 20:17, aktualizace 04. 09. 2021, 20:31

Záchranné složky dnes zasahovaly u několika vážných dopravních nehod