Foto Video

Ujel od nehody a když ho chytili, odhalili další trestnou činnost za jeden a půl milionu

Pašoval 20 pytlů tabáků a 18 beden cigaret

21. července 2018 21:00 , aktualizace 21:20


     Řidič nákladního vozidla Fiat Ducato projížděl 16. července v odpoledních hodinách ulicí U Divadla v Sokolově a najel pravým kolem na betonovou skruž, kterou posunul a poškodil. Muž z místa dopravní nehody odjel, aniž by splnil povinnost účastníka dopravní nehody.
      Ducato se po chvíli jízdy stalo nepojízným, řidič začal rychle "uklízet" a zavolal si odtahová službu cizího státu. Než ale odtahovka stihla vozidlo naložit a odvést, policisté jej zajistili. "Policisté zjistili, že je nákladní vozidlo zaparkováno u jednoho z obchodních domů v Sokolově a na základě zjištěných skutečností pojali podezření, že je vozidlo využíváno k páchání trestné činnosti. Po zjištění majitele vozidla, kterým je 66letý cizinec, bylo vozidlo ohledáno," uvedla mluvčí policie.
     V nákladním prostoru vozidla bylo ve speciálně upravených bednách nalezeno celkem 20 pytlů s tabákem o celkové váze přes 400 kg a 18 krabic s cigaretami různých značek, což je 9000 krabiček cigaret. Veškerý tento náklad byl bez označení předepsanou tabákovou nálepkou.
     "Celý nelegální náklad byl našimi policisty zajištěn. Únik na spotřební dani Českému státu byl vyměřen na téměř 1 400 000 Kč. Sokolovští kriminalisté případ šetří jako Zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby a Porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží," dokončila mluvčí.