V centru Plzně a za bílého dne ukradl elektrokolo

Pomohla místní a osobní znalost i kamerové záznamy

14. července 2021 10:47 , aktualizace 11:21

Krádež

Partner článku – Delta Plzeň

     Minulý pátek v odpoledních hodinách si třiačtyřicetiletý cizinec v Plzni v sadech Pětatřicátníků vyhlédl elektrokolo, které bylo připevněno ze zadní části zaparkovaného karavanu. I když to bylo za bílého dne, cizinec se nijak nezdráhal a za pomoci násilí odstranil bezpečností zámek, kolo ukradl a majiteli tím způsobil značnou finanční škodu.
      Na místo vyjeli policisté z obvodního oddělení Plzeň - střed a následně i výjezd, přičemž kriminalistický technik na místě zajistil maximální počet stop. Kvůli vysoké škodě na případu začali pracovat i kriminalisté. "Díky skvělé operativní činnosti, místní i osobní znalosti a na základě vyhodnocených kamerových záznamů se policistům podařilo pachatele brzy vypátrat a zadržet. V případě prokázání viny mu hrozí až pět let odnětí svobody," uvedla tisková mluvčí policie.

Foto ilustrační 


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.