Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Do vězení se můžete dostat z mnoha důvodů, třeba i za "šprcky"

S tři sta padesáti krabičkami kondomů utíkal před ostrahou, bohužel pro něj špatným směrem

11. května 2021 12:27 , aktualizace 12:43

Krádež Vazba Zadržení pachatele

     Ve středu 5. května vyrazil do nákupního centra Albert na Gerské ulici v Plzni muž, který si do přinesené nákupní tašky začal skládat desítky balení kondomů. Zloděj si ale počínal dost nešikovně a v jednu chvíli dokonce celou tašku rozsypal, takže samozřejmě přitáhl pozornost pracovníka ostrahy.
     Když poté zloděj prošel pokladnou bez zaplacení, strážný ho zastavil a vyzval k ukázání obsahu tašky. Na to zloděj nereagoval a začal utíkat zpět do obchodu, po chvíli si ale útěk rozmyslel a začal spolupracovat. Na místo následně dorazila hlídka policie, která pachatele krádeže omezila na osobní svobodě.

      Policisté se případem dále zabývali a zjistili, že čtyřiatřicetiletý muž se krádežemi živí doslova profesionálně, kdy se kromě prezervativů zaměřuje i na dražší zubní kartáčky a zboží obratem přeprodává dál. Pod tíhou důkazů se obviněný muž přiznal k dalším třinácti skutkům majetkového a násilného charakteru, kdy neváhal na veřejnosti pěstmi napadnout jiného člověka a způsobit mu zranění. Kradl na různých místech Plzně a poškozeným společnostem způsobil celkovou škodu za téměř sedmdesát tisíc korun.
     "Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který soudce akceptoval," uvedla tisková mluvčí policie. 

Foto PČR

TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost