Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto

Ukradený Multicar byl díky Vám nalezen!

Starosta Křimic děkuje za pomoc při pátrání po odcizeném vozidle a nálezce čeká odměna

úterý 25. února 14:09 , aktualizace 15:05

Krádež

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Včera jsme informovali o krádeži užitkového vozu Multicar M25 v Křimicích a zveřejnili prosbu starosty o pomoc při pátrání po vozidle a pachateli. Dnes v dopoledních hodinách bylo ukradené užitkové vozidlo objeveno pracovníkem letiště v Líních na poli mezi Novou Vsí a Líněmi.
     Vozidlo je podle starosty Víta Mojžíše v pořádku, má pouze vytrženou spínací skříňku. Nálezce samozřejmě obdrží slíbenou odměnu a po pachateli krádeže dále pátrá policie.

Do naší redakce dnes přišlo milé poděkování od tajemníka Úřadu městského obvodu Plzeň 5 – Křimice Mgr. Bc. Ladislava Plochého:

"Vážená redakce,
     dovolte nám Vašim prostřednictvím poděkovat všem čtenářům za pomoc při hledání našeho odcizeného Multicaru, který byl dnes ráno nalezen na louce u letiště v Líních. Muž, který vůz našel se o krádeži dozvěděl právě z Vašich stránek a oznámil nález této odcizené multikáry Policii ČR. Muže samozřejmě čeká odměna tak, jak bylo slíbeno.
     Multicar je naštěstí pouze drobně poškozen a tak bude opět brzo sloužit křimickým spoluobčanům.
     Samozřejmě obrovský dík patří i celé Vaší redakci, která žádost o pomoc ihned zveřejnila a bez Vaší pomoci by se určitě Multicar tak brzo nenašel.
     Vaše stránky jsou tak obrovskou pomocí nejen pro policii, ale především pro všechny občany.

                              Za Úřad městského obvodu Plzeň 5 a všechny křimické občany

                                                         Mgr. Bc. Ladislav Plochý"

Pátrání po zloději pokračuje

     V neděli kolem druhé hodiny odpoledne došlo v Křimicích ke krádeži užitkového vozidla Multicar M25 zelené barvy se sklápěcím valníkem a ocelovou roštovou nástavbou. Vozidlo bylo po celkové generální opravě ve velmi dobrém stavu.

K případu se nám vyjádřil starosta Křimic Vít Mojžíš:

     "Již z pátku na sobotu byla z tohoto auta odcizena autobaterie, což bylo v sobotu hlášeno a šetřeno policií. Baterii pak pachatel v neděli při krádeži auta opět nainstaloval," uvedl starosta Mojžíš s tím, že pachatelé si dle všeho v neděli už chvíli po jedné hodině odpoledne místo obhlíželi od budovy nádraží a jednoho z nich zachytila kamera.
     "Podezřelý řidič měl černou bundu s výrazným světlým pruhem přes prsa, na hlavě měl černou čepici a byl kuřák. Na místo přijeli v pátek v půl páté odpoledne zřejmě vozidlem Škoda Fabia světlé barvy, bílá nebo stříbrná. Toto vozidlo z místo totiž odjelo až v neděli po krádeži Multicaru před pátou odpoledne. Pohyb osob okolo této škodovky byl zaznamenán i v sobotu během noci," doplnil ještě starosta.

     Pokud jste zaznamenali ve výše uváděných hodinách podezřelý pohyb osob či pokud máte jakékoli informace k této krádeži, prosím volejte na městský obvod Plzeň - Křimice tajemníkovi na tel: 606 202 566 nebo přímo na policii ČR 158. 

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.