Foto

Zloději, opilci, ale i patnáctiletý chlapec v pátrání

Plzeňští strážníci vyjíždějí k různým případům

středa 15. března 11:24 , aktualizace 11:24

Alkohol Městská policie

Partner článku – KS Therm

     V sobotu kolem půl sedmé večer vyjížděli plzeňští strážníci na Americkou třídu, kde se z jednoho z obchodů zloděj pokusil odcizit několik lahví alkoholu. Při lustraci zajištěného muže ze severních Čech pak strážníci zjistili, že je v celostátním pátrání, takže ho k dořešení celé situace převezli na obvodní oddělení Policie ČR.

     V sobotu v jednu hodinu odpoledne vyjížděla hlídka strážníků do Božkova, kde na trávníku před jedním z obchodů ležel muž neschopný se zvednout.
     Ukázalo se, že za stavem pětašedesátiletého muže ze severního Plzeňska nestojí zdravotní problém, ale spíš alkohol. Strážníkům totiž na vysvětlenou, proč není schopen vstát sdělil, že se prý jen trošičku napil.
     "Jakýkoliv pokus o postavení se na vlastní nohy muži nevycházel, a protože ohrožoval svůj život i zdraví byl umístěn k vystřízlivění na protialkoholní stanici," uvedla nám mluvčí městské policie.

     Na záchytce skončil o několik hodin později i jednačtyřicetiletý Slovák, kterému se kolemjdoucí pokoušeli pomoci na nohy ze země před vstupem na Centrální autobusové nádraží.
     "Orientační dechová zkouška ukázala bezmála 4 promile alkoholu v dechu. Pro značnou intoxikaci alkoholem byl muž krátce před osmnáctou hodinou převezen k vystřízlivění na PAZS," pokračovala mluvčí městské policie.

     V pondělí při večerní kontrole Hlavního vlakového nádraží v Plzni si strážníci všimli chlapce, o kterém se domnívali, že je v požadavcích policie.
     "Při následné lustraci byla tato domněnka potvrzená a pro patnáctiletého hocha si přijela státní policie, která si jej převzala k dalšímu šetření," uvedla mluvčí strážníků. 

KS Therm

Nabízíme instalatérské, topenářské a plynařské práce včetně revizí. Dodáváme a montujeme tepelná čerpadla, solární systémy, rekuperace, kogenerační jednotky, kotle, podlahové i stěnové topení či kompletní systémy vytápění. Provádíme zateplování budov, výměny oken a stoupaček i kompletní koupelny.