Foto Video

Pod feťákem museli doslova rozstřílet auto, než to vzdal

Zfetovaného Ukrajince najíždějícího na policistu zastavila až opakovaná střelba do kol

9. července 2018 16:44 , aktualizace úterý 10. července 14:31

Cizinci Drogy Zadržení pachatele Zbraně

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     K velice dramatické honičce, kterou ukončila až střelba z policejních pistolí, došlo v noci ze středy na čtvrtek 5. července ve Starém Plzenci. Policejní hlídka se zde několik minut po půlnoci v Radyňské ulici rozhodla zkontrolovat podezřele jedoucí vůz Volkswagen Golf. Mimo jiné byl vůz opatřen německými převozními značkami a také měl nefunkční pravé zadní světlo.
     Muž za volantem vozu ale na opakovanou výzvu k zastavení nereagoval, naopak sešlápl plyn až k podlaze a začal ujíždět ulicemi Bezručova a Luční, kde pak vjel na polní cestu.
     Policisté na polní cestě ujíždějící vůz dohnali, řidič pronásledovaného vozu sice nejprve zastavil, ale pak zařadil zpátečku a schválně dvakrát těsně po sobě nacouval do služebního vozu (pozn red.: ačkoli první náraz může vypadat jako náraz policejního vozidla, světla zpátečky jasně ukazují, že muž vyjel proti policistům).
     Policisté vyběhli z auta, opakovaně hlasitě vyzývali řidiče k vystoupení z vozu, ale muž se znovu rozjel, nyjí již dopředu a tak dokonce jednoho z policistů přímo ohrozil. 
     Policisté tedy v souladu se zákonem zahájili střelbu na všechna kola vozu, aby jednak chránili své zdraví i svůj život a samozřejmě také zamezili pokračování trestné činnosti. Řidič ukázal, že je všeho schopný, protože se ještě pokoušel znovu ujíždět, ale na pneumatikách zničených několika výstřely to velký smysl nemělo a agresor, podle našich informací Ukrajinec, byl policisty zpacifikován a zadržen.
     Proč muž ujížděl a byl schopen i najet na policistu, objasnila mluvčí policie: "Muž byl pod vlivem amfetaminu a metamfetaminu. Již jsme zahájili trestní stíhání cizince narozeného v roce 1993 a muž je obviněn ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě. Nyní mu hrozí až šestiletý trest odnětí svobody," uvedla k případu.

     Použití zbraně bylo shledáno jako oprávněné a v souladu se zákonem. Policistům patří poděkování za dobře odvedenou práci, snad již končí doba, kdy se policista musel bát použít svou služební zbraň.

    O vzrůstající agresivitě narkomanů jsme o víkendu informovali v článku:

Bylo to čisté zlo, nikdy jsem nic takového nezažila

Bylo to čisté zlo, nikdy jsem nic takového nezažila

08. 07. 2018, 17:50, aktualizace 08. 07. 2018, 20:58

Schizofrenik na pervitinu zdemoloval dva pokoje na záchytce a napadl sestřičku


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.