Aktuálně Foto Video

Devatenáctiletý Ukrajinec jde za pokus o vraždu do vazby

Vraždit se pokusil v Plzni na Klatovské třídě, napadenému probodl břicho i hrudník

úterý 6. listopadu 13:16 , aktualizace 14:34

Cizinci Městská policie Napadení Vazba Vražda Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical


      Dnes dopoledne proběhlo u Okresního soudu v Plzni za zvýšených bezpečnostních opatření vazební jednání s devatenáctiletým Ukrajincem, který v noci ze soboty na neděli v Plzni na Klatovské velmi vážně pobodal sedmadvacetiletého muže.
      Po asi dvouhodinovém jednání shledal soudce důvody k útěkové i předstižné vazbě a mladý muž tak mohl být transportován do Věznice Plzeň.

     Útok nožem, ke kterému došlo v noci ze soboty na neděli v Plzni na Klatovské třídě, byl nakonec daleko vážnější, než jsme původně tušili a kriminalisté dnes případ překvalifikovali na vraždu ve stádiu pokusu. 

     Psali jsme sice, že útok byl velice vážný, že snadno mohl skončit smrtí napadeného, ale doufali jsme, že vše pro napadeného 27letého muže nakonec dopadne dobře. Opak je bohužel pravdou, ani poslední zprávy z nemocnice nejsou moc dobré a muž stále bojuje o život.

K čemu vlastně na Klatovské třídě došlo?

     U domu číslo 89 se potkala skupinka Ukrajinců se dvěma muži doprovázejícími ženu. Poté, co tři cizinci Čechy minuli, otočili se a napadli je. "Z výslechů svědků bylo zjištěno, že cizinci se měli najednou a bez zjevné příčiny otočit zpět k procházejícím a začít oba muže napadat," uvedla mluvčí policie.
     Nám se k průběhu události podařilo přímo na místě zjistit, že 27letý Čech se fyzickému útoku ze strany cizinců nejprve dokázal ubránit, ale pak jeden z Ukrajinců zákeřně vytáhl nůž a muže z Karlovarska dvakrát bodl, jednou do břicha a jednou do hrudníku. Skupina cizinců pak začala utíkat. 
     "Díky svědkům, kteří slyšeli volání o pomoc, a začali podezřelé muže pronásledovat, se podařilo všechny tři cizince zadržet. Poškozený pobodaný muž byl posléze se závažným poraněním převezen do nemocnice," pokračovala mluvčí policie.

Ukrajinci proti Ukrajincům

     V původním článku jsme psali o jedné skupině Ukrajinců, dle našich nejnovějších informací však na místě byly hned dvě skupiny a jedna dle všeho nepatřila k té druhé.
     Svědci zmínění mluvčí policie totiž podle našich informací měli být také Ukrajinci, kteří se naopak ale měli snažit napadenému pomoci a později i policii pomáhali dopadnout pachatele. "Najednou se tam sjela městská policie, policie ČR i záchranka, městská propátrávala Klatovskou dolů a státní kolem Špilara Alešovkou. Nějací Ukrajinci policii ukazovali, kudy ti první Ukrajinci běželi. Právě policisté pachatele dopadli ve Vrchlického ulici, měli to být dva bratři a třetího chytl psovod, jak se schovává se pod autem," popsal nám jeden ze svědků události.
    Během osobní prohlídky u zadržených mužů měla být nalezena i vražedná zbraň a mělo jít o nůž typu motýlek. 

Vraždit chtěl devatenáctiletý mladík

     Případ si dle věcné příslušnosti převzali kriminalisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje. Po provedení všech potřebných úkonů a zadokumentování důkazních prostředků pak dnes vrchní komisař krajského ředitelství obvinil 19letého cizince ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu. Ve věci bude státnímu zástupci podán podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby.

Třetí vražda za měsíc

     V sobotu 13. října ubodal pachatel starého muže, nožem pobodal kolemjdoucí ženu a pak golfovou holí zaútočil na policistku  

Plzeňský zabiják je dopaden

Plzeňský zabiják je dopaden

15. 10. 2018, 13:49, aktualizace 16. 10. 2018, 21:55

Zavraždil seniora, nožem pobodal kolemjdoucí ženu a golfovou holí zaútočil na policistku

     V noci ze čtvrtka na pátek 19. října se po desáté hodině večer pokusil Albánec Albert Aliu v Rokycanech v Kotelské ulici zavraždit svoji manželku Květu a střelil jí do obličeje. Žena zemřela během pár dní v nemocnici.

Albert Aliu – informátor policie, drogový boss a nyní i vrah

Albert Aliu – informátor policie, drogový boss a nyní i vrah

21. 10. 2018, 13:21, aktualizace 23. 10. 2018, 08:29

Bývalého informátora policie, který donášel i na Hells Angels a nynějšího vraha Aliu, právě vezou do vazby

Minulý víkend v Plzni: 

Krvavá bitka, napadli i zákazníky v Ráji kuřáků

Krvavá bitka, napadli i zákazníky v Ráji kuřáků

28. 10. 2018, 13:27, aktualizace 28. 10. 2018, 14:05

Na Americké v Plzni opět tekla krev a sanitky odvážely zraněné


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.