Foto Video

Devatenáctiletý Ukrajinec jde za pokus o vraždu do vazby

Vraždit se pokusil v Plzni na Klatovské třídě, napadenému probodl břicho i hrudník

6. listopadu 2018 13:16 , aktualizace úterý 11. prosince 13:37

Cizinci Městská policie Napadení Vazba Vražda Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical


      Dnes dopoledne proběhlo u Okresního soudu v Plzni za zvýšených bezpečnostních opatření vazební jednání s devatenáctiletým Ukrajincem, který v noci ze soboty na neděli v Plzni na Klatovské velmi vážně pobodal sedmadvacetiletého muže.
      Po asi dvouhodinovém jednání shledal soudce důvody k útěkové i předstižné vazbě a mladý muž tak mohl být transportován do Věznice Plzeň.

     Útok nožem, ke kterému došlo v noci ze soboty na neděli v Plzni na Klatovské třídě, byl nakonec daleko vážnější, než jsme původně tušili a kriminalisté dnes případ překvalifikovali na vraždu ve stádiu pokusu. 
     Psali jsme sice, že útok byl velice vážný, že snadno mohl skončit smrtí napadeného, ale doufali jsme, že vše pro napadeného 27letého muže nakonec dopadne dobře. Opak je bohužel pravdou, ani poslední zprávy z nemocnice nejsou moc dobré a muž stále bojuje o život.

K čemu vlastně na Klatovské třídě došlo?

        Minulý víkend došlo v Plzni na Klatovské třídě k velice vážnému útoku teprve devatenáctiletého Ukrajince na sedmadvacetiletého Radka. Ukrajinec muže bodl do břicha a do hrudníku. Čepel nože v těle muže způsobila paseku a mimo jiné zasáhla aortu i žaludek. 
     Radek útok přežil nejen díky skvělé práci záchranářů i lékaře na místě, ale hlavně díky péči lékařů ve Fakultní nemocnici Lochotín. Radek je již týden v umělém spánku, má za sebou šest operací, ale stále ještě nemá vyhráno. 
     Zranění od nože byla velice vážná, obnovení úplného oběhu krve trvalo hodiny, spotřebovala se celá zásoba krve příslušného typu a ještě se další během dlouhé operace dovážela. Bohužel tepna byla poškozena velmi vážně a právě dlouhý, nedostatečný oběh krve měl za následek nedostatečné prokrvení nohy. 
    Již ve středu se objevila hrozba, že by Radek mohl o nohu přijít a včera, přes obrovskou snahu lékařů Radkovi nohu zachránit, muselo dojít k amputaci.
     Jen málokdo si dokáže představit, co nyní zažívá Radkova rodina i přátelé. Mladý muž je stále u umělém spánku a tento víkend zřejmě lékaři přistoupí k pomalému probouzení. Nikdo samozřejmě netuší, jak na tom mladý muž bude, při tak dlouhém umělém spánku je samozřejmé riziko poškození mozku nebo plic, a jak bude pacient reagovat, až zjistí, že přišel o nohu.

Ukrajinci proti Ukrajincům

     V původním článku jsme psali o jedné skupině Ukrajinců, dle našich nejnovějších informací však na místě byly hned dvě skupiny a jedna dle všeho nepatřila k té druhé.
     Svědci zmínění mluvčí policie totiž podle našich informací měli být také Ukrajinci, kteří se naopak ale měli snažit napadenému pomoci a později i policii pomáhali dopadnout pachatele. "Najednou se tam sjela městská policie, policie ČR i záchranka, městská propátrávala Klatovskou dolů a státní kolem Špilara Alešovkou. Nějací Ukrajinci policii ukazovali, kudy ti první Ukrajinci běželi. Právě policisté pachatele dopadli ve Vrchlického ulici, měli to být dva bratři a třetího chytl psovod, jak se schovává se pod autem," popsal nám jeden ze svědků události.
    Během osobní prohlídky u zadržených mužů měla být nalezena i vražedná zbraň a mělo jít o nůž typu motýlek. 

Vraždit chtěl devatenáctiletý mladík

     Případ si dle věcné příslušnosti převzali kriminalisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje. Po provedení všech potřebných úkonů a zadokumentování důkazních prostředků pak dnes vrchní komisař krajského ředitelství obvinil 19letého cizince ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu. Ve věci bude státnímu zástupci podán podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby.

Třetí vražda za měsíc

     V sobotu 13. října ubodal pachatel starého muže, nožem pobodal kolemjdoucí ženu a pak golfovou holí zaútočil na policistku  

73 bodných ran - na Doubravce zavraždil starého pána na procházce

73 bodných ran - na Doubravce zavraždil starého pána na procházce

21. 10. 2019, 21:16, aktualizace 22. 10. 2019, 11:06

Soud s psychopatem začal, chtěl zavraždit tři lidi, podařilo se mu to u jednoho, dvě ženy útok přežily

     V noci ze čtvrtka na pátek 19. října se po desáté hodině večer pokusil Albánec Albert Aliu v Rokycanech v Kotelské ulici zavraždit svoji manželku Květu a střelil jí do obličeje. Žena zemřela během pár dní v nemocnici.

Albert Aliu – informátor policie, drogový boss a nyní i vrah

Albert Aliu – informátor policie, drogový boss a nyní i vrah

21. 10. 2018, 13:21, aktualizace 23. 10. 2018, 08:29

Bývalého informátora policie, který donášel i na Hells Angels a nynějšího vraha Aliu, právě vezou do vazby

Minulý víkend v Plzni: 

Krvavá bitka, napadli i zákazníky v Ráji kuřáků

Krvavá bitka, napadli i zákazníky v Ráji kuřáků

28. 10. 2018, 13:27, aktualizace 28. 10. 2018, 14:05

Na Americké v Plzni opět tekla krev a sanitky odvážely zraněné


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.