Foto Video

Ukrajinci alkohol při řízení evidentně nijak neřeší

Opilého řidiče na čerpačce zadržela bezpečnostní služba, druhého o kus dál strážníci

neděle 20. září 11:40 , aktualizace 14:08

Alkohol Cizinci

Partner článku – Delta Plzeň


     V noci na dnešek kolem druhé hodiny ráno kontrolovala hlídka Bezpečnostní služby Tuebor G.S. čerpací stanici Shell pod CAN Plzeň, kde těsně před tím dělala výtržnost skupinka mladých lidí. Během této kontroly si strážní Tueboru všimli vozidla značky Ford, které na čerpací stanici přijelo v protisměru. Spolujezdec vystoupil a na pumpě si koupil láhev tvrdého alkoholu. Mezitím šel strážný upozornit řidiče Fordu, že takto na čerpačku vjíždět nemůže a během toho si všiml, že řidič je těžce opilý.
     Strážní tedy zamezili vozidlu v odjezdu a na místo přivolali hlídku Městské policie Plzeň, která náhodou kolem projížděla. Strážníci městské policie zjistili, že oba muži ve Fordu jsou Ukrajinci a samozřejmě také podrobili řidiče testu na přítomnost alkoholu. Ukázalo se, že strážní z Tueboru měli velmi dobrý postřeh, protože ukrajinský řidič nadýchal 1,93 promile alkoholu.
     Vzhledem k tomu, že cizinec je podezřelý ze spáchání trestného činu Ohrožení pod vlivem návykové látky a navíc u sebe neměl doklady, předali ho strážníci kolegům z Policie ČR.

     Zatímco strážníci řešili výše uvedeného opilého řidiče na čerpací stanici, zastavila a kontrolovala jiná hlídka městské policie o pár set metrů dál v Korandově ulici vůz VW Lupo, řízený mladým mužem také z Ukrajiny. Provedená dechová zkouška i u tohoto řidiče vyšla s pozitivním výsledkem, tentokrát 1,16 promile, takže i jeho si následně převzali policisté.


 


     

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.