Ukrajinec útočil v centru Plzně střepem z láhve

Odvážný Plzeňák předal policii pachatele "v dárkovém balení"

21. října 2019 13:12 , aktualizace 13:27

Alkohol Cizinci Hrdina Městská policie Napadení Záchytka

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Silně opilý agresivní muž, podle našich informací Ukrajinec, ohrožoval v sobotu v noci kolemjdoucí v Plzni ve Smetanových sadech. Muž na ostatní chodce útočil, podle některých svědků dokonce nožem.
     Vyděšení kolemjdoucí se telefonicky obrátili na městskou policii, ale ještě než hlídky strážníků na místo dorazili, vše vyřešil statečný mladík.

Pachatele předal v dárkovém balení

     Do nebezpečné situace, která mohla snadno skončit zraněním náhodných kolemjdoucích, se vložil odvážný osmnáctiletý mladík z Plzně, podle našich informací zaměstnanec bezpečnostní agentury. 
     Mladý muž se agresorovi nejen postavil, ale podařilo se mu ho i zpacifikovat, odzbrojit, položit na zem a držet až do příjezdu strážníků.
      Velice pohotově se zachovala i starší žena, kterou mladík doprovázel, ta totiž podle svědků velmi předvídavě z okolí zápolících mužů odstranila střepy z rozbité láhve, kterou kolem sebe cizinec máchal a kterou svědci původně považovali za nůž.
     Při příjezdu strážníků cizince mladík držel na zemi, přičemž opilec byl stále agresivní a kladl odpor. Strážníci mu proto nasadili pouta. 
     Protože cizinec při dechové zkoušce na alkohol nadýchal 1,9 promile, převezli ho strážníci k vystřízlivění na záchytku.

     Mladému muži patří velké poděkování a pokud bude souhlasit, rádi uvedeme jeho totožnost.

Foto ilustrační

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.