Foto

Z nebe pršely pórobetonové tvárnice

Ukrajinec z jeřábu vysypal celý náklad tvárnic, mimo jiné spadly i na auto kriminálky

5. června 2018 16:30 , aktualizace 16:48

Alkohol Cizinci

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     Dnes ráno po osmé hodině došlo v Plzni na stavbě projektu Zlatá Belánka k pádu celého nákladu pórobetonových tvárnic přenášených jeřábem. Tvárnice se vysypaly z více než dvacetimetrové výšky do Zámečnické ulice, kde naštěstí odletující kusy poškodily pouze vozidlo, ale nezasáhly žádného člověka.
     Vzhledem k tomu, že sousedící budova patří Městskému ředitelství Policie ČR a sídlí zde mimo jiné i kriminální policie, bývá zde zaparkováno mnoho služebních vozů SKPV. Právě jedno z nich bylo odletujícími úlomky tvárnic zasaženo a poškozeno.

     Následné vyšetřování ukázalo, že jeřáb obsluhoval ukrajinský jeřábník, který nákladem tvárnic ve výšce asi jednadvacet metrů zachytil o lem střechy, což vedlo k uvolnění břemene.
     Orientační test na alkohol u jeřábníka prokázal, že Ukrajinec předchozí večer zřejmě něco slavil a v krvi měl stále ještě zbytky alkoholu. Ačkoli naměřené množství alkoholu nebylo vysoké, mělo to být okolo 0,2 promile, jeřábníka čeká spoustu problémů a policie se případem nadále zabývá.

Více uvidíte dnes večer v reportáži kolegů TV ZAK.

Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!