Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Klíčovou roli v dopadení stvůry, která kopla seniorku do obličeje, měla pohotová barmanka

Děkujeme Viro, zasloužíte si naše veliké poděkování za Vaši statečnost a pohotovost!

8. prosince 2023 12:35 , aktualizace 12:35

Cizinci Loupež Napadení Zadržení pachatele


     O případu extrémně brutálního napadení devětašedesátileté ženy, ke kterému došlo ve středu v Chebu, již od nás víte. Včera večer jsme informovali, že šestadvacetiletý Slovák Marek Horvath byl vzat do vazby a krátce po vydání článku se nám ozvali místní lidé s tím, že tento velice smutný případ má i svou hrdinku.

     Hrdinkou příběhu je bezesporu pětadvacetiletá Ukrajinka Vira, která pracuje za barem v kavárně Borzo Cafe, před kterou k útoku na seniorku došlo.
     Tato žena si muže v kapuci, kterého neznala, všimla přes výlohu, jak nějakou dobu postává před provozovnou. Dál pracovala, myla sklo, a když zvedla hlavu, uviděla ženu ležící na zemi a nad ní sklánějícího se muže, který se jím pokouší okrást.
     Vira se zachovala velice pohotově a statečně, vyběhla ven z kavárny, což zřejmě útočníka vyplašilo a dal se na útěk. Barmanka jednak začala seniorce pomáhat, během toho telefonicky informovala policii a dále se také dívala za pachatelem, kam odchází. Poté ještě pomohla napadené ženě posbírat věci a usadila ji do tepla kavárny. 

      Díky této pohotové svědkyni tak policisté velice nebezpečného pachatele velice rychle dopadli nedaleko místa činu a bezesporu jí patří naše veliké poděkování za její statečnost i pohotovost.


Lidská stvůra, která stařenku kopla do obličeje, je již ve vazbě

    "Ve středu 6. prosince krátce před jednou hodinou šestadvacetiletý cizinec postával na chodníku před jednou z kaváren v Chebu. Následně fyzicky napadl procházející a jemu neznámou devětašedesátiletou ženu, přičemž nic netušící ženu kopl do oblasti hlavy.
     Napadená po tomto útoku upadla na zem, muž k ní přistoupil, požadoval po ní finanční prostředky a snažil se jí vzít batoh, který měla u sebe. I přes předchozí fyzické napadení se žena dále bránila, takže muž po chvíli svého jednání zanechal a z místa utekl, aniž by cokoliv odcizil," popsal nám podrobně útok mluvčí policie.

Na celý útok se můžete podívat zde

Pozor, video není vhodné pro slabé povahy!


      Celý incident na tísňovou linku 158 oznámila pětadvacetiletá svědkyně, policisté se případem začali okamžitě zabývat a šestadvacetiletého muže se jim podařilo zadržet bezprostředně po útoku v nedalekém parku.

     Napadená stařenka byla transportována Zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice, kde byla ošetřena a naštěstí se ukázalo, že Horvath jí nezpůsobil žádná vážná zranění.

      Kriminalisté zahájili trestní stíhání šestadvacetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, za který mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

     Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Muž tak byl z policejní cely dnes v pět hodin odpoledne převezen k soudu, který návrh státního zástupce akceptoval a obviněného do vazby poslal.
     V tuto chvíli je tedy Horvath převážen do vazební věznice.


 

iPhone Plzeň

iPhone-Plzeň - oprava a servis iPhonů. Nejde nám pouze o rychlou opravu, ale především o kvalitu a preciznost, s níž přistupujeme ke každému zařízení, jako by to bylo naše vlastní.