Foto Video

Proboha, kde mám auto?!

Muž se v opilosti zřítil s autem ze skály a pak ho šel hledat do hospody

23. srpna 2018 19:52 , aktualizace úterý 28. srpna 15:00

Alkohol Nehody

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V úterý jsme informovali o pondělní noční havárii, kdy opilý muž spadl s autem do strže. Vše na místě vypadalo velice vážně a že nehoda bude mít velmi úsměvnou dohru, by nás opravdu nenapadlo.
     Jak se říká, opilci mají štěstí a v tomto případě se toto rčení potvrdilo na sto procent.

     Muž, který po šedesátimetrovém pádu s autem do strže utrpěl kupodivu pouze drobná zranění, byl následující den z nemocnice propuštěn. Z nemocnice ale zamířil rovnou do hospody, kde osudný den vypil několik piv a mnoho Fernetu.
     Při příchodu do hospody s klíčky od vozu v ruce se muž hospodské zeptal, kde má auto zaparkované. Hospodská, která věděla, že vozidlo je zdemolované po pádu do strže mu odpověděla, že auto, nebo spíš jeho vrak, odvezla odtahová služba.
     Muž jí na to odpověděl, že se určitě plete, protože si jasně pamatuje, že autem jen lehce ťuknul do plotu.
     Hospodská mu tedy znovu opakovala, že jeho ťuknutí byl šedesátimetrový pád. O tom, že si s něj hospodská nedělá legraci, muže nakonec přesvědčilo až naše video z vyprošťování vozu, které mu hospodská na telefonu pustila.
     Vážná zranění muž utrpěl zřejmě až doma, protože rok starý vůz byl manželky.


Původní článek

     V pondělí v půl jedenácté v noci došlo k mimořádné události v Plzni na Bílé Hoře. Bylo zde zaparkováno vozidlo značky Mitsubishi tak, že před ním byl mnoha metrový sráz. Řidič zde vozidlo zaparkoval již odpoledne a odešel do nedaleké hospody.
     Kolem desáté večer se řidič narozený v roce 1957 k vozidlu vrátil, nasedl do něj, rozsvítil, pak opět zhasl a zřejmě v autě usnul. Zhruba za půl hodiny pak znovu rozsvítil, nastartoval, ale v opilosti zřejmě zapomněl, že stojí na okraji srázu a rozjel se vpřed. Vozidlo nekontrolovaně spadlo ze srázu z velké výšky a cestou ještě zasáhlo dva stromy.
     Řidič by pod srázem zřejmě zemřel, protože vozu by si dole v křoví nikdo nevšiml dlouhé hodiny. Muž měl ale velké štěstí, protože si pádu vozu všiml otec se synem, kteří se aktivně věnují sportu a horolezectví.
     Otec zavolal všechny záchranné složky a společně se svým synem slanil dolů, kde zraněného muže vyprostili z vozidla, umístili ho do stabilizované polohy a poskytovali mu první pomoc až do příjezdu záchranných složek.
     Na místo přijely všechny složky IZS, hasiči za pomoci sedáků a lan slanili ke zraněnému, naložili ho do nosítek a vyzvedli nahoru, kde si ho převzali záchranáři. Policisté muže poté podrobili zkoušce na přítomnost alkoholu a zjistili, že nadýchal 2,14 promile.

To dáme i bez hasičů!

    Mimořádné poděkování patří nejen hrdinům, kteří slanili a muže zachránili, ale i Jirkovi a Tomášovi z firmy Auto Kadet. Hasiči po vyproštění řidiče a zajištění vozu odjeli zpět na základnu s tím, že až na místo přijede odtahovka a jeřáb, vrátí se a opět slaní dolů, kde pomohou auto navázat a vyprostit.
     Asi po hodině dorazila očekávaná těžká technika od Kadetů a my se zmínili řidičům, jen tak mezi řečí, že tihle hasiči přijeli rovnou ze včerejšího obrovského lesního požáru, kde byli celý den. Oba řidiči okamžitě rozhodli, že hasiče již volat nebudou, že mají nárok trochu si odpočinout a že to prostě dají sami.
     Vyproštění vozu bylo opravdu náročné, trvalo více než hodinu. Původně se myslelo, že vozidlo spadlo asi čtyřicet metrů, ale nakonec se podle vytočeného lana z bubnu ukázalo, že to bylo metrů dokonce šedesát. Tomáš pak po ocelovém laně musel asi čtyřikrát slézt a zase vylézt nahoru, když vozidlo převazoval kvůli stromům, ale co řekli, to splnili a zvládli to sami.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.