Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Pokus o útěk celostátně hledaného po Americké třídě byl marný

Nejprve se snažil strážníky obelhat, pak jim utéct - nepovedlo se ani jedno

21. prosince 2022 14:35 , aktualizace 14:40

Městská policie Zadržení pachatele

     Včera odpoledne si strážníci ze stanice Územně strážní služby jedoucí v trolejbusu linky č. 16 všimli cestujícího, který se podobal osobě figurující v databázi celostátně hledaných. Po vystoupení na zastávce na Americké třídě proto hlídka muže oslovila a vyzvala k prokázání totožnosti.

     Strážníkům se údaje, které jim prověřovaný muž o své identitě uvedl, nezdály věrohodné, a proto se rozhodli jej předvést na policejní oddělení k ověření totožnosti. Ve chvíli, kdy se to dotyčný dozvěděl, začal z místa utíkat.

     Strážníci za prchajícím mužem samozřejmě vyrazili, ale i přes opakované výzvy se muž stále snažil utéct. "Strážník, který ho pronásledoval, muže vyzýval, aby zastavil, nebo bude nucen použít donucovací prostředky, muž však neposlechl. Když jej strážník záhy dostihl, využil svého zákonného oprávnění k mužovu zadržení. Za užití donucovacích prostředků byl dotyčný sveden na zem a byla mu nasazena pouta," popsala tisková mluvčí strážníků.

     Přivolaní policisté ověřili mužovu totožnost a strážníkům potvrdili, že šestadvacetiletý mladík patří k osobám v celostátním pátrání, načež si ho převzali k dalším úkonům. 

Foto MP

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.