Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Pokus o útěk vězně z Věznice Plzeň

Vězeň zvolil doslova tradiční postup, uplést si lano a přepilovat mříž

17. listopadu 2022 12:31 , aktualizace 12:32

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Včera se podařilo zabránit útěku mladého vězně z Věznice Plzeň. Příslušníci vězeňské služby si při kontrole jedné z cel ve vazební části věznice všimli drobné nesrovnalosti na okenní mříži, na toto místo se tedy zaměřili podrobněji a ukázalo se, že mříž je již částečně přeřezaná a čerstvý řez je dovedně zamaskován.
     Samozřejmě okamžitě následovala podrobná prohlídka cely, během které bylo objeveno i spletené lano, po kterém se vězeň chtěl spustit z budovy. Jak chtěl překonat několik plotů s žiletkovým drátem, které by mu poté ještě stály v cestě za svobodou, v tuto chvíli jasné není.

     Ředitel věznice plk. Mgr. Pavel Kopačka nám zjištění částečně přeřezané mříže i zajištění lana potvrdil a ocenil pozornost strážných, kteří vše odhalili a pokus o útěk vězně tak v zárodku zmařili.

     Jak jsme již uvedli, jednalo se o celu, kde byl vězeň umístěn ve vazbě a podle našich informací šlo o mladého muže, který byl obviněn z krádeže luxusního vozidla a maření výkonu úředního nařízení, a nyní ve věznici čeká na soud.

Foto: ilustrační Věznice Plzeň

 


     

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.