Foto

Utíkajícího vařiče nezastavil ani varovný výstřel

TOXI tým slaví další úspěch, odhalená varna pervitinu zásobovala několik desítek narkomanů

21. listopadu 2019 10:06 , aktualizace 10:20

Drogy Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Kriminalisté v čele s TOXI týmem odhalili další varnu pervitinu, tentokrát v obci na Přešticku.
     Při akci, do které bylo nasazeno několik desítek policistů, byl zadržen muž a žena, kteří se podíleli na výrobě pervitinu a jeho následné distribuci.
     Muž dle všeho v posledních dvou letech vyráběl pervitin v takovém množství, že zásobil několik desítek narkomanů.
     Tento muž se při samotné realizaci pokusil o útěk. Po několika marných výzvách pronásledujících policistů podezřelý muž stále utíkal, a tak jeden z policistů použil varovný výstřel. Ani to však muže, rozhodnutého uniknout za každou cenu nezastavilo. Jinemu policistovi se ale mezitím podařilo unikajícímu pachateli nadběhnout a tak muži nakonec nezbylo nic jiného, než výzev policistů uposlechnout.
     V souvislosti s případem policisté provedli několik domovních i nebytových prohlídek, při kterých zajistili několik igelitových sáčků obsahující bílou krystalickou látku, chemické látky potřebné k výrobě pervitinu, různé laboratorní vybavení, několik kanystrů a plastových láhví s obsahem nezjištěné tekutiny a torzo vozidla, o kterém bylo lustrací zjištěno, že bylo v minulosti odcizené v Německu. Zajištěnou drogu policisté podrobili znalecké expertíze.
     "Na základě shromážděných důkazů policejní komisař zahájil trestní stíhání 32letého muže a 41letou ženu. Kriminalisté je obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy," uvedla tisková mluvčí policie. 
     Na muže podal policejní komisař návrh na vzetí do vazby, který soudce akceptoval. Není vyloučeno, že policisté právní kvalifikaci ještě rozšíří, jelikož šetření tohoto rozsáhlého případu stále pokračuje.

Foto: PČR

 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.