Foto

Útočník v Plzni zničil vrtulník - odměna za dopadení je 200.000 korun

Informace můžete předat přímo policii nebo anonymně naší redakci

2. července 2018 19:50 , aktualizace 20:06

Pátrání Vandalství

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Kriminalisté intenzivně pátrají po zatím neznámých vandalech, kteří jen tak pro zábavu nebo ze závisti zcela zničili sportovní vrtulník Robinson, který stál v areálu jedné z firem na Borských polích.
     Pachatel či pachatelé v noci z pátku na sobotu přelezli plot areálu, vrtulník vykradli a pak zcela zdemolovali.
     Dle všeho se jedná o projev zloby nebo závisti proti někomu, kdo má něco lepšího než pachatel. Škoda na stroji byla vyčíslena na přibližně dva miliony korun a pachatel si z místa odnesl, zřejmě jako suvenýry své vandalské činnosti, například palubní hasicí přístroj a několikery komunikační sluchátka, která jsou mu sice na nic, ale cena jednoho tohoto zařízení činí cca 30 tisíc korun.

     My jsme včera mluvili s majitelem vrtulníku, který jednání útočníka nedokáže pochopit. "Jistě nejde o žádný osobní útok. Jednak s nikým nemám spory a kdyby vrtulník chtěl zničit profesionál, udělal by to jinak. Toto je jen čirá lidská zloba. Případ jsme samozřejmě předali policii a chtěl bych sám při dopadení pachatele pomoci. Vypisuji tedy odměnu 200 tisíc korun za informace vedoucí k dopadení pachatele."

     Mluvčí policie nám potvrdila, že se případem intenzivně zabývají a informace od veřejnosti uvítají.
Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.