Foto

Útoku na rodinu s dětmi zabránili policejní psi

Útočníka hravě zvládl služební pes, muž musel na ošetření do nemocnice a teprve pak mohl být umístěn do policejní cely

pátek 23. července 17:29 , aktualizace 17:29

Alkohol Napadení Zadržení pachatele Zvířata

Partner článku – TUEBOR General Security

     V noci na dnešek, kolem druhé hodiny ráno, došlo nedaleko Svojšína na Stříbrsku ke konfliktu, kdy tábořící rodinu s malými dětmi začali obtěžovat dva místní opilci a konflikt se stále stupňoval. Naštěstí nedaleko odtud je dětský tábor, noční hlídka vedoucích dbající na bezpečnost dětí křik zaslechla a přivolala policisty.
     V době, kdy hádka eskalovala k napadení kempujících, se tak již na místo řítily nejbližší policejní hlídky jak z nejbližšího obvodního oddělení, tak i dva psovodi se svými čtyřnohými parťáky. Policisté oba dva útočníky zastihli na místě, ale muže ani přítomnost policistů nijak neuklidnila, dokonce naopak. Ačkoli policisté oba muže opakovaně vyzývali ke zklidnění, ti proti policistům postupovali, nadávali, vyhrožovali a máchali rukama. "Starší z útočníků se přiblížil až k psovodovi a napřáhl ruku k úderu. Vzhledem k tomu, že mu hrozilo bezprostřední napadení, psovod použil jako donucovací prostředek služebního psa, přičemž došlo ke zranění útočícího muže. Ten byl následně zpacifikován a policisté mu přiložili pouta," popsala tisková mluvčí policie. Mladší z útočníků sice ještě zkoušel postupovat proti druhému psovodovi, ale neslavný kamarádův konec a další důrazná výzva podložená navíc štěkotem služebního psa nakonec pronikla alkoholovým oparem, muž útoku zanechal a skončil v poutech také.
     "Oba útočníci byli zadrženi, zraněnému policisté poskytli první pomoc a podrobili oba muže dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla u muže narozeného v roce 1991 s hodnotou s hodnotou 2,26 promile a u muže narozeného v roce 1990 s hodnotou 2,18 promile," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že zraněného muže policisté převezli k ošetření do nemocnice a následně byli oba útočníci umístěni do policejní cely. Případem se policie dále zabývá.
     Děti z vedlejšího tábora nebyly celým incidentem nijak ohroženy, jedna z policistek se o tom po skončení zákroku zašla do tábora i přesvědčit.


 


TUEBOR General Security

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost