Foto

"Už nebudeme jako ovce a stávky se nebojíme!"

Demonstrace před Zodiacem na Borských polích proběhla k velké spokojensti svolavatelů

25. června 2018 15:35 , aktualizace 16:37

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…

     Dnes po druhé hodině odpoledne proběhla v Plzni před branami firmy Zodiac demonstrace značně nespokojených zaměstnanců. Zodiac Galleys Europe působí v České republice od roku 2001 a aktuálně zaměstnává kolem tisíce lidí. Firma vyrábí kuchyňské moduly, šatní skříně a odpočinkové místnosti posádky pro letadla Airbus.

     Za dnešní demonstrací, respektive protestním mítinkem stáli odboráři a hlavním důvodem svolání akce bylo podle nich chování vedení společnosti vůči zaměstnancům. „Vedení společnosti Zodiac Galleys Europe v polovině května přerušilo jednání s odborovou organizací a požádalo o odložení dalších kol kolektivního vyjednávání. Po vstupu nového zahraničního vlastníka pak bylo po pátém kole kolektivní vyjednávání přerušeno zcela. Zaměstnavatel přestal s odbory komunikovat úplně a dokonce zmařil cestu člena výboru na jednání Evropské rady zaměstnanců. Proto se kovácké odbory v této společnosti rozhodly k veřejnému protestu,“ uvedl vedoucí plzeňského Regionálního pracoviště OS KOVO Ivo Kužel.

     "Není možné, aby agenturní cizinec, který neumí vůbec nic, dostal větší nástupní plat, než máme my po letech praxe. Tohle a podobná svinstva se tu dějí, protože pořád nemají lidi," řekl nám jeden z pořádně naštvaných zaměstnanců.

     Odbory na svých stránkách před akcí uvedly, že tato nátlaková akce má přimět management, aby znovu vstoupil do dialogu s odbory a akceptoval jejich požadavky. Těmito požadavky v rámci kolektivního vyjednávání chtějí odbory dosáhnout přiměřeného navýšení mezd, zavedení příplatku za práci v odpolední směně, jednotnou pracovní dobu v rozsahu 37,5 hodin týdně a příspěvek na penzijní připojištění na stejné úrovni pro všechny.

     "Akce se vydařila, odhaduji, že nás tam bylo několik stovek a co nás příjemně překvapilo bylo, že přišlo i vedení. Ukázali jsme jim, že už nebudeme jako ovce a pokud nezačnou plnit sliby, nebojíme se ani stávky!" řekli nám spokojení odboráři po ukončení akce.

     Na akci samozřejmě dohlíželi jak policisté, tak i strážníci, ale po celou dobu nebyl důvod k zákroku.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…