Hromadná nehoda uzavřela dálnici

Ve směru na Rozvadov havarovaly tři kamiony

úterý 12. ledna 12:27 , aktualizace 14:48

Dálnice Doprava Nehody

Partner článku – Mraknet

     Dnes po poledni došlo na dálnici D5, na jejím 142.5 km, tedy před sjezdem na Svatou Kateřinu, ve směru z Plzně na Rozvadov k několika dopravním nehodám. Podle prvotních informací zde postupně havarovaly tři kamiony. Podle policistů se ale naštěstí vše obešlo bez zranění osob a dálnice byla ve směru na Německo zcela uzavřena od 136. až do 143. kilometru.
     Policie žádá řidiče, aby dbali zvýšené opatrnosti a řídili se pokynu policistů, případně dočasným dopravním značením.

Aktualizace: "Všechny tři nehody jsou v souvislosti s nepřizpůsobením rychlosti stavu a povaze komunikace, na které byla sněhová vrstva. Řidič první nákladní soupravy nezvládl řízení a narazil do středových svodidel.
     Řidič další nákladní soupravy nezvládl řízení a narazil do přenosného dopravního značení upozorňujícího na předchozí dopravní nehodu. Poslední řidič nákladní soupravy nepřizpůsobil rychlost jízdy, soupravu uvedl do smyku, přitom narazil do předjížděného kamionu a poté narazil do nákladní soupravy, která před tím havarovala do svodidel. Soupravou tak zablokoval všechny jízdní pruhy dálnice,"
popsala mluvčí policie s tím, že nehody jsou bez zranění. Stále se tvoří kolony a policisté budou proto dopravu odklánět již na 128 km D5.

     Ve stejné době došlo k vážné nehodě i u Šťáhlav, v tomto případě se zraněním dvou osob:

Vážná nehoda u Šťáhlav

Vážná nehoda u Šťáhlav

12. 01. 2021, 12:47, aktualizace 12. 01. 2021, 12:53

Na místě zasahují všechny záchranné složky, silnice je momentálně uzavřená

Foto ilustrační


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.